Coraz więcej ofiar nad wodą

Kanada Top News czer 26, 2018 at 3:51 pm
Poszukiwania na jeziorze Whitefish

Poszukiwania na jeziorze Whitefish

Wraz z poprawą pogody coraz częściej komunikaty policji donoszą o przypadkach utopień wśród mieszkańców Ontario. Wśród ofiar pojawiają się również polskie nazwiska.

Policja zidentyfikowała ciała dwóch żeglarzy, którzy zaginęli w północnym Ontario pod koniec zeszłego tygodnia.

Dwóch starszych mężczyzn zniknęło piątek rano na jeziorze Whitefish na wschód od miejscowości Wawa w Ontario. W pobliżu brzegu natrafiono na ich opuszczoną łódź. Gdy policja sprowadziła nurków i śmigłowiec jedno ciało znaleziono w sobotę, a drugie w poniedziałek.

Ofiary zostały zidentyfikowane jako 74-letni Normand Savoie z Wawy i 57-letni Daniel Savoie z Rouyn-Noranda w Quebecu.

Tydzień wcześniej do podobnej tragedii doszło pod Gogamą w Ontario, miejscowością znaną z licznej populacji Polaków.  Tam również znaleziono w wodzie jednego z jezior dwóch martwych mężczyzn.

Jezioro Biscotasi

Jezioro Biscotasi

Na brzegu wyspy Dead Horse na jeziorze Biscotasi przypadkowi wędkarze odnaleźli najpierw pustą łódź z kapokami w środku. Wkrótce potem z wody w pobliżu wyłowiono dwa ciała. Mężczyźni, obaj z Hamilton, zostali zidentyfikowani jako 58-letni Dave Zelinski i 55-letni Craig Zelinski. Zdaniem policji w chwili utonięcia obaj byli nietrzeźwi.

W ubiegłym roku w prowincji Ontario odnotowano rekordową, największą od 8 lat, ilość wypadków śmiertelnych wśród osób pływających łodziami: aż 31. Policja apeluje do turystów aby nad wodą nosili kamizelki ratunkowe i nie spożywali alkoholu.

W szpitalu w Huntsville zmarła 26-letnia Angel Lacourse z St. Catharines, która przebywała na biwaku w parku prowincyjnym Arrowhead. Znajdują się tam popularne wśród pieszych wycieczkowiczów wodospady Stubbs. Kobieta pośliznęła się, została pochwycona przez silny nurt wody i wepchnięta pod skały. Do szpitala trafiła w stanie krytycznym, a po kilku dniach zmarła.

Z ostatniej chwili: Matka i córka utonęły w  Mountain Springs Lodge Resort w Blue Mountains (Ontario).

Screen Shot 2018-06-26 at 15.49.37

Wodospady Stubbs