Kowal zawinił, ślusarza powiesili…

Lokalnie Series Top News czer 26, 2018 at 6:00 am

aakowal

Restauracja z Collingwood zalana została na Facebooku lawiną krytycznych komentarzy od zwolenników prezydenta Trumpa. Najśmieszniejsze jest to, że ta krytyka była niczym niezawiniona.

W ubiegły weekend współwłaścicielka restauracji „Olde Red Hen”, Diane Smith na stronie restauracji na Facebooku odkryła dziesiątki nieprzychylnych i obraźliwych komentarzy na temat obsługi w restauracji, jej pracowników i potraw przez nią serwowanych. Dla właścicielki restauracji tak duża ilość negatywnych opinii była istnym gromem z jasnego nieba. Komentarze zarzucały obsłudze restauracji lekceważenie klientów, arogancką postawę i brak patriotyzmu.

Jeden z komentatorów napisał na Facebooku: „Nietolerancja jest bardzo przykra. Jedyną gorszą rzeczą w tej restauracji jest obsługa i jedzenie”. Inna osoba napisała: „Okropna gościnność i słaby smak! Atmosfera pozbawiona miłości, współczucia i patriotyzmu!”

Diane Smith

Diane Smith

Pani Smith była zdezorientowana, bo nie wiedziała co się stało. W pewnym momencie zwróciła uwagę, że wszystkie negatywne posty pochodzą ze Stanów Zjednoczonych.

- Zaczęłam grzebać w Internecie i zrozumiałam, że nie chodzi o moją restaurację, która nazywa się „Olde Red Hen”, a o restaurację w stanie Wirginia o nazwie „The Red Hen”.

Niedawno restauracja ta odmówiła obsługi Sarah Sanders, która pełni funkcję sekretarza prasowego Białego Domu. Personel restauracji z Wirginii wyprosił panią Sanders z lokalu, by w ten sposób zaprotestować przeciwko kontrowersyjnej polityce administracji Donalda Trumpa.

Sprawę skomentował sam prezydent Stanów Zjednoczonych na Twitterze pisząc, że restauracji „The Red Hen” w Wirginii „jest brudna, a obsługa arogancka”. To ten wpis spowodował atak zwolenników Donalda Trumpa na personel restauracji w Wirginii.

- Zabrało mi to sporo czasu, ale wszystkim krytykom odpowiedziałam indywidualnie, wskazując, że skrytykowali niewłaściwą restaurację, że się po prostu pomylili – opowiada Diane Smith.

W sumie zamieszanie na Facebooku wokół restauracji zrobiło jej niezłą reklamę. Do lokalu przychodzi więcej gości, którzy mówią, że muszą bronić „The Olde Red Hen”.

Heather Macdonald, rodowita kolumbijska pisarka, napisała: „Spodobało mi się wiele posiłków w Olde Red Hen w Collingwood. Tak mi przykro, że ludzie są zdezorientowani geografią i zasmuceni wszystkimi negatywnymi komentarzami”.

Michael Schmidt z Ohio napisał: “Przepraszam, że kilku moich rodaków nie ma pojęcia, że ​​Collingwood w Ontario w Kanadzie i Stan Wirginia w USA są dwiema odmiennymi geograficznymi lokalizacjami odległymi od siebie o około 650 mil”.

Za postępowanie personelu restauracji w Wirginii dostało się nie tylko ludziom z Coliingwood w Ontario, ale też restauracjom o podobnych nazwach w Waszyngtonie, New Jersey i Connecticut.

Właściciel The Red Hen w Wirginii, gdzie wyproszono z lokalu panią SarahSanders z Białego Domu powiedział reporterowi Washington Post, że mimo zamieszania zrobiłby to samo ponownie.

- Czuliśmy, że są chwile, kiedy ludzie muszą wyrazić swoje przekonania – stwierdził.