Modernizacja wieży na 42. urodziny

Lokalnie Top News czer 27, 2018 at 10:00 am

aacn

Symbol Toronto, wieża CN Tower obchodzi swoje 42. urodziny. Z tej okazji wprowadzono duże zmiany na jej platformie widokowej.

Modernizacja platformy widokowej miała na celu wzmocnienie wrażeń, jakie można doznać oglądając panoramę miasta z wieży.

- Z większej dostępności wszyscy czerpiemy korzyści – powiedział podczas odsłonięcia zmodernizowanej platformy Adam Vaughan, poseł do Parlamentu Ontario z okręgu Spadina-Fort York.

Modernizacja obejmuje powiększone okna sięgające od podłogi do sufitu, które zapewniają panoramiczny widok na miasto.

Neil Jones, dyrektor operacyjny CN Tower, powiedział, że nie ma już żadnych balustrad, które utrzymują widzów z dala od szklanych okien.

- Każdy będzie mógł podejść i przycisnąć do nich ręce – powiedział Jones – Ludzie, którzy mają problemy z poruszaniem się lub dzieci, mogą podejść naprawdę blisko.

To funkcja, która skłoniła kilka osób odwiedzających CN Tower we wtorek, aby dotknąć szkła. Wśród nich był Zachary Rayment, młody chłopiec, który jest ambasadorem Variety Village.

aacn2 -To niesamowite uczucie, czujesz się tak, jakbyś mógł po prostu wyjechać na zewnątrz. Każdy może to poczuć – powiedział Rayment podjeżdżając do okna na swoim wózku inwalidzkim – Dzięki wprowadzonym zmianom dzieci takie jak ja, mogą widzieć tyle, ile zechcą.

Poziom obserwacji obejmuje również nową podłogę z kolorowymi płytkami, starannie ułożone klamki i gniazdka elektryczne, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Istnieją również nowe piętrowe szklane podłogi, które pozwalają dwóm poziomom gości spoglądać w dół na odległość 335 metrów, oraz nowe centrum restauracyjne podające piwo o nazwie CN Tower.

Uruchomiono też nową bezpłatną aplikację Viewfinder, która pokazuje 360 ​​stopniową panoramę Toronto na smartfonie lub tablecie. Aplikacja wskazuje na najważniejsze zabytki miasta i odpowiada na proste pytania, takie jak: “Gdzie swoje mecze rozgrywa drużyna Blue Jays?”

aacn3Modernizacja poziomu widokowego kosztowała nieco ponad 16 milionów dolarów. To sporo, ale Jones powiedział, że wydatek ten nie wpłynie to na ceny biletów.

Drzwi do CN Tower po raz pierwszy otworzono 26 czerwca 1976 roku.

Przez wiele lat był to najwyższy na świecie wolnostojący obiekt o wysokości 553,33 metrów.

Pierwsi goście czekali na wjazd na platformę widokową wieży półtorej godziny i zapłacili 3,75 dolarów za jazdę windą na szczyt.