Gotowi zapłacić 38 dolarów za wodę po parówkach

Kanada Top News czer 28, 2018 at 12:30 pm

Screen Shot 2018-06-27 at 11.35.21Co i rusz pojawiają się nowe, modne diety, obiecujące szybkie i łatwe odchudzanie. Najdziwniejsza? 

Picie wody po gotowaniu parówek. Taki produkt zaoferowała firma z Vancouver za 38 dolarów. Butelkowana woda miałaby pomóc schudnąć, zwiększyć funkcjonowanie mózgu, sprawić, że będziesz wyglądać młodziej i poprawić witalność.

Produkt o nazwie „Hot Dog Water” sprzedawano na festiwalu Car Free Day w Vancouver (B.C.). W rzeczywistości jednak był to performance, stworzony przez Douglasa Bevansa, który chciał zwrócić uwagę na wprowadzający w błąd marketing zdrowotny.

Na początku akcji autor tłumaczył telewizji Global News, że proteiny, obecne w “Hot Dog Water” pomagają zwiększać nawodnienie organizmu, dostarczają sodu i innych związków, których poziom trzeba uzupełnić po treningu. Podkreślał, że nad produktem pracowało wielu ludzi nauki, przeprowadzono też wiele badań, by stworzyć najlepszy przepis na niezwykłą wodę.

“Hot Dog Water” miała również referencje od “profesjonalistów”, w tym od dr Cynthii Dringus, nagrodzonej Noblem dietetyczki, która powiedziała, że: “Hot Dog Water to nowa woda kokosowa!”.

Screen Shot 2018-06-27 at 11.34.57

Ale poniżej wszystkich fałszywych stwierdzeń, drobnym drukiem dopisano: “Hot Dog Water w swoim absurdzie ma zachęcić do krytycznego myślenia wobec marketingu produktów i znaczącej roli, jaką może odegrać w naszych wyborach zakupowych”. 

Screen Shot 2018-06-27 at 11.35.07Na straganie pojawiły się też balsamy do ust, spraye do wdychania i zapachy do ciała o tej samej nazwie.

Ale dziwaczność produktu i brak dowodów naukowych na poparcie wszystkich twierdzeń nie powstrzymały ludzi przed wydaniem na niego 38 dolarów.

I chociaż niektórzy zdawali sobie sprawę, że jest to żart – według Bevansa – wielu innych było po prostu zaskoczonych lub zainteresowanych.

Autorzy performance’u sprzedali około 60 litrów “Hot Dog Water”!

Wiele wspólnego z tym sukcesem miał marketing. Douglas Bevans wydał 1200 dolarów na butelki, etykiety i branding w nadziei, że ludzie zorientują się, że to nieprawda i następnym razem zastanowią się, nim kupią jedną z innych „cudownych wód”, których działanie nie ma żadnego poparcia naukowego.

Więcej - TUTAJ.