Pamięci bohaterów wojny w Afganistanie

Lokalnie Top News czer 28, 2018 at 10:00 am
Pomnik zostanie wybudowany w pobliżu Parlamentu Ontario.

Pomnik zostanie wybudowany w pobliżu Parlamentu Ontario.

Przyszły premier Ontario, Doug Ford, zapowiedział, że w Toronto powstanie pomnik dla uczczenia kanadyjskich żołnierzy walczących na wojnie w Afganistanie.

Zapowiedź tę Ford ogłosił na popołudniowym spotkaniu z przedstawicielami władz federalnych, prowincyjnych i terytorialnych.

Doug Ford

Doug Ford

Premier-elekt zobowiązał się do wybudowania pomnika w pobliżu Parlamentu Ontario na Queen’s Park podkreślając, iż będzie on honorował kanadyjskich żołnierzy, którzy nie powrócili z wojny w Afganistanie do domu jak i tych, którzy bohatersko brali w niej udział.

- Pamięć o nowym pokoleniu bohaterów, którzy walczyli dzielnie przeciwko terrorystom Al-Kaidy i talibom będzie trwała wśród nas – powiedział Ford w swoim wystąpieniu w Canadian Forces College w North York.

- Zbyt wielu z tych bohaterów boryka się z bliznami po wojnie. Jako prowincja i kraj zawsze musimy pamiętać o 159 Kanadyjczykach, którzy nigdy nie wrócili z Afganistanu – powiedział Ford, dodając, że jego rząd przygotuje “gorącą linię” “aby pomóc weteranom i ich rodzinom w Ontario.

Pomnik znajdzie się w strefie ustawodawczej w Queen’s Park. Szczegóły na temat kosztów, projektu i harmonogramu realizacji zostaną ujawnione na nadchodzącym posiedzeniu Izby Ustawodawczej, po tym jak Ford zostanie zaprzysiężony na premiera Ontario.