Kinowe przekąski z dostawą do domu

Kanada Top News czer 29, 2018 at 6:00 am

aapopcorn

Sieć kin Cineplex chce zarobić na tych Kanadyjczykach, którzy nie chcą chodzić do kina.

Firma postanowiła zaoferować ludziom, którzy preferują seanse na swoim telewizorze przekąski, które normalnie do tej pory były dostępne tylko w kinach – popcorn, hot dogi, słodycze, nachos i napoje bezalkoholowe. Będą one dostępne na zamówienie w Ontario, Albercie, Kolumbii Brytyjskiej i Quebeku już w tym tygodniu.

Oferta, którą firma nazwała “Cineplex Movie Night In Combo” obejmuje wypożyczenie filmu w rozdzielczości HD, dwie średnie porcje popcornu i dwa napoje za $28,99 z dostawą do domu.

Oferta, którą Cineplex realizuje wraz z firmą Uber Eats była testowana przez wiele miesięcy w miastach uniwersyteckich w południowym Ontario. Test wypadł nadzwyczaj pomyślnie, dlatego Cineplex zdecydował się na dywersyfikację swoich dochodów i wyjść poza projekcje filmów, z których zyski mogą być nieprzewidywalne, ponieważ zależą od pomysłów i pracy studiów filmowych.

Aby tę nieprzewidywalność ograniczyć i ustabilizować dochody firma zdecydowała się na udostępnienie usług streamingowych na żądanie, które są coraz bardziej popularne wśród miłośników filmów, a w kinach rozszerzyła ofertę rozrywkową oferując miejsca dla VIP-ów w salach kinowych oraz otworzyła salony gier Rec Room oraz centrum gier arkadowych Playdium.

- Te zabiegi okazały się sukcesem. Przyciągnęły młodych ludzi, którzy stali się również są fanami usług dostawczych – powiedział Ellis Jacob, dyrektor generalny Cineplex – Pamiętam, że kiedy uczyłem się do egzaminów, nie chciałem wychodzić z domu, ale nadal chciałem trochę rozrywki. To też oferta dla tych, którzy mają małe dzieci i chcą obejrzeć film w domu. Teraz mogą to zrobić i mieć te same gadżety w tym samym czasie.

Usługa jest dostępna w miastach takich jak Vancouver, Edmonton, Calgary, Ottawa i Montreal, ale część śródmieścia Toronto zostanie pominięta, ponieważ niektóre stoiska z koncesjami kinowymi nie są łatwo dostępne dla kierowców Uber Eats.

Jeśli pojawi się zapotrzebowanie na ekspansję, Jacob zapowiedział, że Cineplex rozważy wykorzystanie swoich salonów gier Rec Room i centrali jako punktów dostaw lub rozważy otwarcie centrum dystrybucyjnego.

- Na razie firma skoncentruje się na Ontario, Albercie, B.C. i Quebeku ze względu na dużą populację i dużą sieć tamtejszych kin – stwierdził Jacob.

Produkty Cineplex dostarczane z kin w tych prowincjach będą odpowiednio pakowane. Popcorn będzie podwójnie zapakowany i zapieczętowany u góry tak, by ziarna nie rozsypywały się w trakcie transportu, a hot-dogi będą zawinięte w folię utrzymującą temperaturę wraz z przyprawami w małych opakowaniach.

Jeśli usługa spotka się z dobrym przyjęciem, Jacob zapowiedział, że klienci mogą spodziewać się poszerzenia oferty wysyłanych do domów produktów.