Syn kanadyjskiego potentata nieruchomości skazany za zabójstwo

Kanada Top News czer 29, 2018 at 4:00 pm
Blake Leibel i jego adwokatka Haydeh Takasugi

Blake Leibel i jego adwokatka Haydeh Takasugi

Blake Leibel, syn kanadyjskiego multimilionera Lorne Leibela, został skazany przez sąd w Kalifornii na dożywocie za tortury, okaleczenia i śmierć swojej dziewczyny, która kilka tygodni wcześniej urodziła ich wspólne dziecko. Jest on również autorem powieści, cechującej się opisami makabrycznych zabójstw.

Ława przysięgłych w Los Angeles uznała 37-letniego Leibela winnego morderstwa pierwszego stopnia i zadawania tortur 30-letniej Ianie Kasian. W maju 2016 roku policjanci odnaleźli jej nagie, martwe ciało w zakrwawionej sypialni mieszkania tej pary w West Hollywood

Sędzia Mark E. Windham określił czyn oskarżonego jako “skrajnie brutalny”, nie zasługujący na możliwość zwolnienia warunkowego w przyszłości.

- Ten potwór zrujnował nasze życie i życie swojej rodziny - powiedziała przed ogłoszeniem wyroku Olga Kasian, matka ofiary.

Lejbel kłuł i kroił swoją dziewczynę nożem przez dłuży czas kiedy jeszcze była przytomna – powiedział w sądzie prokurator, dodając że w zbrodni swej podążał za scenariuszem swojej własnej powieści.

Skazany jest synem Lorne Leibela, żeglarza sportowego reprezentującego Kanadę na Igrzyskach Olimpijskich w 1976 roku, który później zbił fortunę na handlu nieruchomościami w rejonie Toronto.

Blake Leibel przeniósł się z Kanady do Kalifornii, gdzie przez 7 lat mieszkał korzystając z “kieszonkowego” w wysokości 18 tysięcy dol. miesięcznie, po czym odziedziczył większość posiadłości po zmarłej matce.

Imał się różnych zajęć, głównie w przemyśle filmowym, m. in. jako konsultant przy animowanym serialu opartym na komedii Mela Brooksa “Spaceballs”.  Napisał też i wyreżyserował komedię”Bald”.

Jest również twórcą wspomnianej powieści “Syndrom”. Wydana w 2010 roku książka opisuje szalonego lekarza, który – aby przetestować swoją teorię, że można odizolować źródło zła w ludzkim mózgu i go naprawić – sprawdza ją na seryjnym mordercy.