Pierwsze zdroworozsądkowe oszczędności nowego rządu Ontario

Lokalnie Top News lip 1, 2018 at 4:30 pm
Nowo mianowana minister zdrowia Ontario, Christine Elliott

Nowo mianowana minister zdrowia Ontario, Christine Elliott

Dzieci, nastolatki i młode osoby dorosłe z prywatnymi świadczeniami zdrowotnymi nie będą już mogły otrzymywać bezpłatnych recept za pośrednictwem OHIP +.

O zmianach tych poinformowała w sobotę nowo mianowana minister zdrowia Ontario, Christine Elliott.

“Efektywne kosztowo” zmiany w bieżącym programie farmaceutycznym w prowincji są częścią zobowiązania Konserwatystów, które mają na celu zaoszczędzenie w budżecie miliardów dolarów każdego roku poprzez wprowadzenie “efektywności” w wydatkach rządowych – poinformowała Elliott w komunikacie prasowym.

„Program OHIP + będzie skupiać się na tych mieszkańcach Ontario, którzy nie mają prywatnego ubezpieczenia za lekarstwa na receptę” – wyjaśniła minister.

Aktualny program pomocy dla młodzieży utworzony przez Liberałów zapewniał bezpłatne 4400 lekarstw dzieciom i młodzieży w wieku do 24 lat niezależnie od tego, czy miały one prywatne ubezpieczenia. Nowy plan będzie nadal zapewniał te lekarstwa bezpłatnie, ale będzie dotyczył tylko mieszkańców Ontario nieobjętych prywatnymi świadczeniami zdrowotnymi.

- Ci, którzy są objęci prywatnymi planami ubezpieczeniowymi, najpierw będą musieli wykorzystać te plany, a rząd pokryje wszystkie pozostałe koszty leków na receptę – stwierdziła minister zdrowia. Christine Elliot zauważyła, że skoro prywatne plany ubezpieczeniowe mogą obejmować znacznie większą liczbę darmowych leków niż te, które oferuje program OHIP +. Tak więc osoby w wieku 24 lat i młodsi, objęci tymi ubezpieczeniami, będą mogli uzyskać dostęp do większej liczby leków.

4400 leków na receptę obejmuje inhalatory astmy, leki na depresję, lęki, epilepsję i zespół nadpobudliwości psychoruchowej, antybiotyki, insulinę, paski testowe na cukrzycę i kontrolę urodzeń.

Decyzja nowej minister zdrowia została ogłoszona dzień po tym, jak premier Doug Ford i jego 21-osobowy gabinet złożyli przysięgę w Queen’s Park, zapoczątkowując pierwszy konserwatywny rząd prowincji od prawie 15 lat.