Uff! Jak gorąco!

Lokalnie Top News lip 1, 2018 at 12:30 pm

aaupal2

Nieustępujący upał skłonił władze miasta do wydania kolejnego ostrzeżenia przed skutkami wysokiej temperatury powietrza.

W niedzielę szef służby medycznej Toronto uaktualnił uprzednio wydane „ostrzeżenie o upałach” na „wydłużone ostrzeżenie o upałach”.

W Toronto otwarto tzw. „cooling centres” czyli miejsca, gdzie mieszkańcy nie dysponujący klimatyzacją mogą się ochłodzić. W piśmie wydanym przez służbę medyczną miasta czytamy, że „mieszkańcy mogą znaleźć wytchnienie w miejskich basenach, miejscach publicznych, w tym w bibliotekach i klimatyzowanych centrach użyteczności publicznej”.

Przewiduje się, że w niedzielę i poniedziałek temperatura osiągnie co najmniej 34°C, co przy obecnej wilgotności powietrza da uczucie temperatury 42 stopni. Taka upalna pogoda utrzyma się przez większość nadchodzącego tygodnia.

Agencja meteorologiczna Environment Canada wydała własne ostrzeżenie przed upałem w Canada Day i w całym nadchodzącym tygodniu.

Urząd miasta Toronto zwraca się do mieszkańców z prośbą, by otoczyli opieką starsze osoby, których zdrowie jest bardziej narażone na skutki upałów.

Naczelny lekarz Toronto zaleca mieszkańcom zasłanianie okien, unikanie korzystania z piekarnika, umieszczanie lodu przed wentylatorami w celu chłodzenia powietrza i nieużywanie wentylatorów w pomieszczeniach, w których temperatura jest wyższa niż 34°C.