Uratowali życie niewidomemu i się ulotnili

Lokalnie Top News lip 1, 2018 at 10:00 am

aaniewidomy

Kilku pasażerów torontońskiego metra ocaliło życie niewidomemu, który spadł na tory kolejki na stacji Broadview.

Julie Caniglia ​​była w pustym pociągu zdążającym na wschód, który właśnie miał przystanek na stacji, kiedy usłyszała: jak “słaby głos” woła o pomoc.

Wysiadła z pociągu i spojrzała na przeciwległe tory, którymi podążają pociągi jadące w kierunku zachodnim. Tam zauważyła ​​mężczyznę leżącego na torach.

- Nie mógł wstać – opowiada reporterom CTV News Toronto – To było straszne.

Nie wiedząc, co robić, Caniglia ​​zobaczyła ludzi stojących na peronie.

- Chcesz pomóc temu człowiekowi, ale jednocześnie nie wiesz, czy możesz zeskoczyć na tory, czy twoje życie też nie będzie zagrożone – mówi.

A jednak znalazł się odważny. W ciągu “kilku sekund” mężczyzna zeskoczył na tory i próbował podnieść człowieka.

- Nie mógł zrobić tego o własnych siłach – opowiada Caniglia – Na szczęście dwóch innych ludzi przyszło mu z pomocą, oni też zeskoczyli na tory odciągnęli mężczyznę w bezpieczne miejsce. Oglądanie tego zdarzenia było po prostu niesamowite.

Caniglia opisała bohaterskie działania trzech mężczyzn na Facebooku. Zamieściła też zdjęcie, jak wszyscy trzej stoją wokół rannego mężczyzny krótko po tym, jak wciągnęli go z powrotem na peron.

Jej wpis został udostępniony ponad 20 tysięcy razy – coś, czego Caniglia nigdy się nie spodziewała.

- Mam nadzieję, że ludzie ci otrzymają jakąś formę uznania – mówi – Jestem po prostu szczęśliwa, że byłam świadkiem ich bohaterstwa. Ludzie potrzebują takich przykładów w naszych trudnych czasach.

Rzecznik TTC, Kadeem Griffiths, potwierdził, że incydent zdarzył się na peronie metra w kierunku zachodnim w czwartek około godziny 15:00.

Griffiths powiedział, że inny pasażer, który zauważył upadek człowieka, uderzył w alarmowy, uniemożliwia wjazd pociągu na stację, kiedy Dobrzy Samarytanie ratowali człowieka.

Zanim przybyli pracownicy TTC, ludzie ratujący mężczyznę gdzieś się rozpłynęli. Nie znaleziono nigdzie mężczyzn, którzy pomogli niewidomemu.

Mężczyzna został zabrany do szpitala ze złamaną nogą.

TTC poinformowało, że trwają badania inżynieryjne związane z wykonaniem barier na każdej stacji, które uniemożliwiałyby wpadnięcie na tory, ale koszt projektu może przekroczyć miliard dolarów.