Air Canada Centre zmienia twarz

Any Uncategorized Lokalnie Series Top News lip 2, 2018 at 10:00 am

aaacc3

Zmieni się wiele – od telebimu na zewnątrz budynku po małe loga na serwetkach w restauracji. Stadion, który jest siedzibą torontońskich drużyn Maple Leafs (hokej) i Raptors (koszykówka) zmienia swój wizerunek.

Od 1 lipca głównym sponsorem budynku nie są już linie lotnicze Air Canada, a Scotiabank, który podpisał umowę o 20-letnim partnerstwie z firmą Maple Leaf Sports & Entertainment. Od tej pory miejsce to będzie nosiło nazwę Scotiabank Arena. Za przywilej ten bankowcy zapłacili około 800 milionów dolarów.

Wiceprezes Scotiabank i dyrektor ds. marketingu, John Doig, powiedział, że proces zmiany nazwy jest czymś więcej niż tylko zmianą sponsora budynku.

Konwersja obejmie nowe oznakowanie na tablicy wyników oraz w kluczowych miejscach w całym wnętrzu areny, a także nowe logo na dachu. Trwa również kapitalna renowacja restauracji “Scotia Club”. Są też mniejsze rzeczy do wymiany, na przykład nowe loga na długopisach.

- Zmiana nazwy będzie miała wpływ na wygląd ponad 150 różnych przedmiotów i dziedzin – powiedział Nick Eaves, główny szef MLSE – Od znaków firmowych po strony internetowe, papier firmowy po wizytówki.

Poza budynkiem, niektóre oznakowania Scotiabank Arena będą miały możliwość zmiany koloru i włączenia pełnego ruchu wideo. Czerwone światło może być używane, gdy będą grali Raptors, a niebieskie, gdy na arenę wyjdą hokeiści z Maple Leafs.

Ponadto, ośmioletni ekran wideo Maple Leaf Square – popularnego miejsca spotkań podczas meczów play-off – zostanie zmodernizowany.

- Będzie znacznie większy – powiedział Eaves w wywiadzie – Technologia oczywiście pozwala na uzyskanie bardziej dynamicznego obrazu. Zamierzamy też wyremontować i udoskonalić bramy, aby pod względem estetyki odpowiadały one ewolucji tego budynku, a są nowoczesne i będą odzwierciedlać markę.

Miejsce będzie tętniło życiem przez całe lato. W tym czasie odbędzie się około dwóch tuzinów koncertów. Miejsca są już zarezerwowane w lipcu i sierpniu.

- To szczególny moment, w którym dokonuje się transformacji z czegoś, co było bardzo znane w coś, co będzie całkowicie nowe – powiedział Eaves – Dla ludzi, którzy są właścicielami tego budynku i pomagają go przekształcić jest to coś niezwykłego.

Mimo że wygasły prawa do nazewnictwa, Air Canada pozostanie oficjalnym lotniczym przewoźnikiem obu drużyn – Maple Leafs i Raptors.