Kolejny raper zastrzelony

Lokalnie Top News lip 2, 2018 at 4:00 pm

Screen Shot 2018-07-02 at 09.16.36Kanadyjski raper, 21-letni Smoke Dawg został zastrzelony w Toronto. 

Według policji muzyk został kilkukrotnie trafiony przez sprawców, którzy otworzyli ogień z czarnego SUV-a. Artystę pożegnał między innymi Drake.

W strzelaninie pod nocnym klubem w centrum Toronto poważnie rannych zostało dwóch mężczyzn i jedna kobieta. Poszkodowani, wśród których był raper, zostali przewiezieni do szpitala. Smoke Dawga nie udało się uratować, podobnie jak 28-letniego Ernesta Modekwe. Kobieta przeżyje.

Ogień do ofiar otworzyły dwie osoby, które poruszały się czarnym SUV-em.

Śmierć Smoke Dawga skomentowali kanadyjscy artyści.

“Wszystkie te dary, błogosławione dusze i wewnętrzne światła ostatnio niszczycielsko gasną. Chciałbym, aby pokój wyczyścił nasze miasto. Tak wiele talentu i tak wiele historii nigdy się nie wydarzy. Spoczywaj Smoke” – napisał na instagramie Drake, również raper z Toronto.

Smoke Dawg urodził się w 1996 i miał jamajskie korzenie. Naprawdę nazywał się Jahvante Smart. Był członkiem składu Halal Gang, tworzonego przez kanadyjskich hiphopowców.

Smoke Dawg zdobył popularność w internecie w 2015 roku, kiedy opublikował remix utworu “Trap House” French Montany.

To kolejna śmierć rapera w Ameryce w ciągu ostatniego miesiąca. 18 czerwca również w strzelaninie zginął 20-letni XXXTentacion. Jego drugi studyjny album pt. “?”, wydany na trzy miesiąc przed śmiercią, osiągnął szczyt list sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.