Uratowali lisa polarnego na pełnym morzu

Kanada Series Top News lip 3, 2018 at 4:00 pm

Screen Shot 2018-07-03 at 09.56.03Rybacy łowiący kraby Mallory Harrigan, Cliff Russell i Allan Russell znajdowali się kilka kilometrów od południowego wybrzeża Labradoru, gdy natknęli się na dość niecodzienny widok. Zauważyli małą szara kulkę, uwięzioną na szczycie roztapiającej się góry lodowej (portal “Labrador Morning” opublikował zaskakujące zdjęcia – poniżej). 

Początkowo myśleli, że widzą fokę. Gdy podpłynęli bliżej, zorientowali się, że jest to przemoczony i drżący z zimna lis polarny.

– Prawdopodobnie utknął tam, gdy szukał pożywienia. Myślę, że zobaczył tam kawałek mięsa, a gdy doszedł do pożywienia, kawałek lodu odłamał się i wysłał go daleko w morze – powiedział Mallory Harrigan.

Rybacy zdawali sobie sprawę z tego, że zwierzak skazany jest na śmierć, dlatego postanowili działać i zrobić wszystko, żeby uratować jego życie. Podpłynęli blisko góry lodowej i jakimś cudem wciągnęli lisa na pokład.

Screen Shot 2018-07-03 at 09.57.03

– Próbował od nas uciec, mieliśmy problem z zabraniem go na pokład. Walczył i walczył. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na przełamanie tafli łodzią i wyłowienie lisa z wody, przy pomocy sieci – relacjonował Mallory.

Screen Shot 2018-07-03 at 09.56.23

Załoga zaopiekowała się lisem. Zbudowali mu prowizoryczne legowisko i próbowali nakarmić, ale odmawiał zjedzenia czegokolwiek.

– W ogóle nie jadł przez pierwsze 5 lub 6 godzin. Przespał większość drogi. Daliśmy mu frytki i krakersy, ale nie tknął niczego. W końcu skusił się na wiedeńskie kiełbaski – stwierdził Mallory.

Screen Shot 2018-07-03 at 09.56.45

Lisa wypuszczono na wolność w osadzie William’s Harbour