W Toronto robi się niebezpiecznie!

Lokalnie Top News lip 3, 2018 at 6:00 am

aaterror

Tegoroczny weekend Święta Kanady będzie się kojarzył mieszkańcom GTA nie z fajerwerkami i radością, ale ze strzelaninami i porachunkami gangów.

O strzelaninie w dzielnicy rozrywkowej już pisaliśmy. Był to pierwszy wybuch przemocy, ale nie ostatni.

Dwóch mężczyzn zostało ciężko rannych po strzelaninie jaka wybuchła w poniedziałek, w uchodzącym za spokojne i ciche sąsiedztwie w Brampton.

Stało się to niedaleko Pluto Drive i Simmons Boulevard, w pobliżu Bovaird Drive East i Kennedy Boulevard.

Sąsiedzi mówią, że słyszeli od ośmiu do dziesięciu strzałów około drugiej po południu.

Policjanci z regionu Peel Regional powiedzieli, że dwóch mężczyzn z Brampton – 28-latek i 32-latek – zostało rannych podczas strzelaniny i trafiło do lokalnego szpitala. Obaj mężczyźni są w stabilnym stanie, a ich obrażenia nie są uważane za zagrażające życiu.

Jednostka specjalna K9 i oddziały taktyczne przeczesywały obszar w poszukiwaniu podejrzanych, ale do tej pory nie było aresztowań.

Ta druga już strzelanina w ciągu kilku tygodni, sprawiła, że ​​mieszkańcy zaczęli się bać.

- Około 2 po południu Siedziałam na moim balkonie i zobaczyłam czterodrzwiowy szary samochód zaparkowany po drugiej stronie ulicy w niewłaściwym kierunku – powiedziała jedna z mieszkanek – Gdy tylko weszłam do środka usłyszałam wielokrotne wystrzały. Wyjrzałam przez okno z nadzieją, że to fajerwerki, ale to nie były fajerwerki.

Inny człowiek powiedział, że naprawiał z ojcem samochód, gdy rozległy się odgłosy wystrzałów.

- Mój tata i ja byliśmy przy samochodzie, gdy usłyszeliśmy od 8 do 10 strzałów – opowiada Rupansh Dhawan – W tym momencie weszliśmy do domu. Kiedy byliśmy w domu, zobaczyliśmy przez okno szare auto pędzące po ulicy. Prawdopodobnie jechało z prędkością 100 km/h. To był naprawdę przerażający widok.

- Zwykle jest to bardzo bezpieczna okolica – dodaje Dhawan – Dorastałem tutaj, spędziłem tutaj ostatnie 10 lat. Zawsze było cicho. To rodzinne otoczenie. Ale aby zobaczyć gwałtowny wzrost przemocy w ciągu ostatniego roku – to smutne.

Policja apeluje do każdego świadka, aby zgłosił się do śledczych.

Wieczorem w pobliżu Kensington Market, w okolicach College Street i Augusta Avenue rozległy się strzały około godziny 10:30.

Gdy na miejsce zdarzenia dotarły ekipy ratunkowe, znaleziono cztery osoby ranne.

Jedna ofiara, która jest uważana za mężczyznę po dwudziestce, odniosła liczne rany postrzałowe i została przewieziona do centrum urazowego.

Kolejna ofiara, także dwudziestoletnia doznała poważnych obrażeń i przebywa w szpitalu. Dwie pozostałe doznały mniej poważnych obrażeń – twierdzą sanitariusze pogotowia ratunkowego.

Śledczy nie ustalili dokładnie ilu podejrzanych szukają, ale twierdzą, że czterech podejrzanych zostało zauważonych jak uciekają z miejsca zdarzenia.

Jane Spooner, która powiedziała, że ​​mieszka w pobliżu miejsca, w którym doszło do strzelaniny, powiedziała, że zadzwoniła pod 911, gdy usłyszała strzały.

- Naprawdę mnie wystraszyłam. Słyszałam strzały i ludzi biegających w górę iw dół zaułka – opowiada pani Spooner – Dziś rano ciągle czuję się trochę nieswojo.