Patrick Brown wystartuje w wyborach lokalnych

Lokalnie Top News lip 4, 2018 at 10:00 am

aabrown3

Były lider Konserwatystów w Ontario, Patrick Brown nie może żyć bez polityki. Będzie próbował powrotu do życia publicznego w jesiennych wyborach municypalnych.

Brown zgłosił swoją kandydaturę na przewodniczącego Regionu Peel, stanowiska, które zostało niedawno powołane. Jeżeli wygra wybory, będzie pierwszym, który będzie je pełnił.

Przewodniczący Regionu jest dyrektorem generalnym miejskiej korporacji i liderem Rady Regionu.

Dla przypomnienia – Brown został zmuszony do ustąpienia z funkcji lidera PC Party of Ontario po tym, jak dwie kobiety zarzuciły mu niewłaściwe zachowania seksualne, którym on zaprzeczył. Jego rezygnacja na kilka miesięcy przed wyborami prowincyjnymi wywołała pospiesznie zorganizowaną konwencję przywództwa, w wyniku której Doug Ford przejął kierownictwo partii. Torysi wygrali wybory w prowincji, a Ford został premierem Ontario.

Brown złożył pozew o zniesławienie przeciwko firmie CTV News, która jako pierwsza ujawniła zarzuty kobiet o molestowanie seksualne.

Ogłosił także, że pisze książkę opowiadającą jego wersję wydarzeń, co sam określa jako „polityczne zabójstwo”.

Brown nie jest jedynym byłym prowincyjnym posłem, który ubiega się o pozycję w wyborach municypalnych. Były minister rządu liberalnego, Steven Del Duca, rywalizuje o fotel prezydenta regionu York, stanowisko podobne do tego, jakie zamierza objąć Brown.

aabrown2