John Tavares zagra w Maple Leafs

Kanada Series Top News lip 6, 2018 at 4:00 pm

zz tavares3Sezon transferowy w NHL trwa. Kluby wymieniają część z gwiazd ligi, w tym napastnika polskiego pochodzenia – Johna Tavaresa. Z New York Islanders przeniósł się do Toronto Maple Leafs.

Transfer Tavaresa nie był zaskoczeniem. Po zakończeniu sezonu jego odejście z Nowego Jorku było niemal przesądzone. Toronto to z kolei jego rodzinne strony i to tu chciał grać najbardziej. Przez siedem lat występów w Maple Leafs zarobi 77 milionów dolarów.

27-letni John Tavares przyszedł na świat w Mississaudze z matki Polki i ojca Portugalczyka. Jego dziadkowie ze strony matki – Bolesław and Józefina Kowal – emigrowali z Polski do Sudbury. W młodym wieku John z rodzicami przeniósł się do Oakville gdzie jako młodzik rozpoczął grę w hokeja w Minor Oaks Hockey Association i tak rozpoczęła się jego kariera.

Tavares został wybrany przez New York Islanders w drafcie 2009 z pierwszym numerem. Dotychczas w NHL rozegrał 669 meczów, w których zgromadził 621 punktów za 272 gole i 349 asyst. Z reprezentacją Kanady wywalczył złoty medal zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi, a w 2016 roku sięgnął po Puchar Świata.

Więcej – TUTAJ.

zz tavares2