Super oferta na superszybki Internet

Rynek Top News lip 7, 2018 at 10:00 am

aainternet2

Dwaj najwięksi dostawcy usług internetowych Bell i Rogers idą na wojnę cenową. Obniżyli ceny swych najbardziej zaawansowanych usług na terenie GTA o około 45 procent.

Na wojnie tej zapewne zyskają Internauci, choć specjaliści branży uważają, że takie potyczki są zazwyczaj lokalne i krótkotrwałe.

Bell Canada oferuje pakiet Internetu domowego o prędkości przesyłu 1 gigabita na sekundę z nieograniczoną ilością przesyłu danych za 79,95 dolarów w niektórych częściach Toronto, w porównaniu z ceną 149,95 dolarów, która obowiązywała do końca lipca.

Rogers ze swojej strony ma ograniczoną czasową ofertę promocyjną w usłudze o podobnej prędkości przesyłu danych, która obniża miesięczną opłatę do 79,99 dolarów przez 12 miesięcy. Poprzednio za tę usługę w firmie tej trzeba było zapłacić 152,99 dolarów. Oferta ta jest ważna na niektórych obszarach w Ontario, Nowym Brunszwiku i Nowej Funlandii.

Analityk rynku Emily Taylor z IDC Canada twierdzi, że takie lokalne, krótkoterminowe wojny cenowe są częścią bitwy o udział w rynku pomiędzy głównymi dostawcami Internetu. Najwięksi z nich to Bell, Rogers, Videotron, Telus i Shaw.

Taylor mówi, że wzrost popytu na domowy Internet o gigabitowej prędkości jest stosunkowo powolny, częściowo dlatego, że jest oferta ta jest dostępna tylko w niektórych miejscach, ale obserwuje się zdecydowanie większe zainteresowanie superszybkim przesyłem wśród konsumentów niż kilka lat temu.

Mówi, że tego typu promocje dają internetowym dostawcom okazję na przekonanie klientów do korzyści z szybkiego przekazu danych. Po ich zasmakowaniu konsumenci będą postrzegać je jako niezbędną usługę.