Niepokorny policjant zostanie ukarany?

Lokalnie Top News lip 8, 2018 at 6:00 am

 

Negatywnymi bohaterami listu policjanta są burmistrz Toronto John Tory i szef miejskiej policji Mark Saunders.

Negatywnymi bohaterami listu policjanta są burmistrz Toronto John Tory i szef miejskiej policji Mark Saunders.

Jest odpowiedź komendanta torontońskiej policji na list policjanta. Bardzo charakterystyczna – wszczęto przeciwko niemu śledztwo.

Mark Saunders powiedział, że rozpoczęto profesjonalne śledztwo w sprawie autora listu krytykującego postępowanie władz policji i władz miasta wobec wzrastającej w ostatnich miesiącach ilości brutalnych przestępstw w Toronto.

O liście policjanta pisaliśmy w Bejsmencie TUTAJ.

Mark Saunders stwierdził w oświadczeniu wydanym w piątek wieczorem, że funkcjonariusz – którego nie wymienił z nazwiska – zostanie ukarany, jeżeli okaże się, że jego zachowanie jest naganne.

List od Marka Haywarda, skierowany do burmistrza Toronto, Johna Tory’ego upubliczniony przez stacje telewizyjne CTV News i Global News, obwinia burmistrza za decyzję o anulowaniu programu TAVIS w 2016 roku. Zdaniem autora listu w ten sposób pozbawiono policję kluczowego narzędzia do walki z przemocą ulicznych gangów.

Burmistrz Toronto spotkał się z członkami społeczności hip-hopowej, aby porozmawiać o rozwiązaniach związanych z przemocą

- Nie ma magicznej różdżki, która może zakończyć przemoc w Toronto – stwierdził burmistrz.

W liście Hayward nazywa szefa torontońskich policjantów, Marka Saundersa, “marionetką na sznurkach”, za które pociąga burmistrz.

Saunders mówi, że są “sprzeczne punkty między tym, co zostało opublikowane w mediach, a tym, co odkryliśmy w naszym dochodzeniu”, ale ich nie ujawnia. Twierdzi, że TAVIS został odwołany w ramach działań modernizacyjnych, które obejmują 32 zalecenia od członków społeczeństwa i “wysoko kwalifikowanych członków służby”.

Saunders twierdzi, że policja w Toronto wciąż pozostaje skoncentrowana na wysiłkach zmierzających do ograniczenia przemocy i „nie zostanie osłabiona przez tych, którzy próbują przeszkodzić naszym wysiłkom modernizacyjnym”.

Rzecznik Johna Tory’ego nie odpowiedział do tej pory na prośbę o komentarz.