Szokująco wysoka pensja nowego doradcy premiera Forda

Lokalnie Top News lip 8, 2018 at 10:00 am
Zmorą torontońskich szpitali jest brak miejsc skutkujący tzw. "medycyną korytarzową".

Zmorą torontońskich szpitali jest brak miejsc skutkujący tzw. “medycyną korytarzową”.

Nowy premier Ontario mianował byłego prezydenta PC Party na specjalnego doradcę ds. opieki zdrowotnej.

Premier Doug Ford zatrudnił doktora Ruebena Devlina na stanowisku przewodniczącego nowo utworzonej rady, która ma opracować program poprawy opieki zdrowotnej i zakończenia tzw. „medycyny korytarzowej”. Nowy doradca premiera otrzyma honorarium w wysokości 348 tysięcy dolarów rocznie. Dla porównania – zarobki byłej liberalnej premier Kathleen Wynne wynosiły w zeszłym roku prawie 209 tysięcy dolarów.

Doktor Rueben Devlin

Doktor Rueben Devlin

Mimo tak wysokiej pensji doktor Devlin na nowym stanowisku zarobi mniej niż dotychczas. Do tej pory pełnił funkcję dyrektora Humber River Hospital, gdzie zarabiał blisko 500 tysięcy dolarów rocznie.

Torysi, którzy prowadzili kampanię pod hasłem odpowiedzialności fiskalnej i szacunku dla pieniędzy podatników powiedzieli, że Devlin pomagał im w opracowaniu nowej polityki zdrowotnej.

Ford walczył również przeciwko wynagrodzeniom wykonawczym. Od kiedy został premierem zamroził płace menedżerów administracji publicznej. Zarządził również przegląd wynagrodzeń dyrektorskich i wykonawczych w służbie publicznej.

Przywódca Torysów zwolnił także głównego naukowca prowincji, a według doniesień medialnych także szefa inwestycyjnego i doradcy biznesowego premiera.

Posłanka Lisa MacLeod broni nominacji i szokująco wysokiej doradcy premiera, mówiąc, że partia po prostu wygrała kampanię, w której obiecała zaangażowanie doktora Devlina do współpracy z rządem.

- Wyraźnie zaznaczyliśmy podczas kampanii, że chcemy wykorzystać jego doświadczenie w dziedzinie opieki zdrowotnej i że jego praca będzie wzorem dla innych rządów na całym świecie, w szczególności w Ameryce Północnej i Europie, aby pokazać, jak najlepiej możemy rozwinąć nasze praktyki w kształtowaniu służby zdrowia – powiedziała – On jest wart każdego wydanego dolara, zobaczymy to po wynikach jego pracy.