Uniewinnili pedofila, bo jest… imigrantem

Kanada Series Top News lip 9, 2018 at 10:00 am

Screen Shot 2018-07-09 at 09.39.03Sąd w Edmonton uniewinnił 40-letniego mężczyznę od zarzutu ataków seksualnych na 6 nastolatek. W uzasadnieniu stwierdzono, że nie wiedział co robi, bo pochodzi z „innego kręgu kulturowego”.

Syryjczyk Hajj Soleiman, który przybył do Kanady jako uchodźca w 2015 roku stanął przed sądem oskarżany o ataki seksualne i molestowanie nastolatek. Doszło do nich na basenach parku wodnego w Edmonton. Imigrantowi postawiono 12 zarzutów. Jego ofiarami były dziewczęta w wieku 13 – 15 lat.

Sędzia jednak uwolnił pedofila od wszystkich zarzutów. W uzasadnieniu stwierdzono, że pochodzi on z „innego kręgu kulturowego”. W związku z tym, że ma cudzoziemski wygląd ofiary mogły źle rozpoznać sprawcę. Ponadto Soleiman miał „ograniczone” możliwości obrony, bo nie zna angielskiego”. Cała rozprawa musiała być tłumaczona dla niego na arabski, co mogło wpłynąć na jego obronę.

Po ogłoszeniu wyroku w sądzie wybuchły płacze – rozpłakały się dwie z sześciu ofiar. Sam zaś Soleiman wyściskał w sądzie swoją żonę, po czym razem wrócili do domu i szóstki swoich dzieci.