Kelso Conservation Area

Gdzie na weekend lip 10, 2018 at 10:19 pm

Kelso-Conservation-Area-5-Milton-Halton-2-1440x960

Dokąd uciec z zalanego upałem miasta, żeby nie uciec za daleko, a jednak odetchnąć na łonie natury? Fajną weekendową opcją, tak dla rodzin, par jak i samotników, jest Kelso Conservation Area. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a planując odpowiednio dzień, uniknie tłoku.

Dla wędrowców
Ciekawy krajobrazowo, bo położony na terenie Niagara Escarpment, park, piechurom oferuje trasy spacerowe o łącznej długości 16 km. Mówi się, że różnorodność jest przyprawą życia, a zróżnocowanie właśnie jest główną cechą Kelso. Malownicze pejzaże farm i pól, niezliczone punkty widokowe na poszarpanym, skalistym grzbiecie przewyższenia, czy też szeroki, dewniany deptak idealny na spacery z wózkiem dziecięcym. W spacerze przez piękno natury znaleźć tu można także delikatne ślady historii, jak chociażby wapienne piece będące pozostałością II Wojny Światowej. Są tu także miejsca campingowe i piknikowe, z których skorzystać warto na przykład po jednej z organizowanych latem nocy filmowej pod gołym niebem (Family Outdoor Movie Nights). Co ważne dla względów bezpieczeństwa – trasy spacerowe nie pokrywają się z rowerowymi.

Dla sportowców
Zimą narty zjazdowe, latem – rowery górskie. I to w niebylejakiej formie, bo Kelso to istny labirynt tras rowerowych, tak dla początkujących jak i profesjonalnych rowerzystów terenowych. Kto lubi wyzwania i konkurowanie, może zapisać się na jedno z wydarzeń weekendowych – Mountain Bike Series – i porównać swoje umiejętności z rówieśnikmi. Dla początkujących przygotowano Try It Series – lekcje wprowadzające w kolarstwo górskie. 15 lipca, czyli w najbliższą niedzielę, takie zajęcia odbędą się między 9 am a 11 am. Punkt zbiórki Kelsu Summit, opłata $19 plus HTS za rowerzystę, $29 plus HST za ewentualne wypożyczenie sprzętu. Wymagana wcześniejsza rejestracja internetowa przez stronę: www.conservationhalton.ca (w dziale events). Zajęcia odpowiednie dla osób w wieku powyżej ośmiu lat.

Dla wodniaków
Wodny rezerwuar na terenie Kelso Conservation Area to bezdyskusyjnie letni gwóźdź programu – pływanie, plażowane, rekreacyjne pływanie canoe czy nauka pływania na deskach typu stand-up paddle boards to tylko kilka pomysłów na aktywne spędzenie popołudnia. Przyjemna, piaszczysta plaża dla leniuchów.

Dla głodomorów
Między 6 lipca z 31 sierpnia, w każdy piątkowy wieczów, można się najeść do syta. Między 4:30 pm a 9 pm zjeżdżają tu najlepsze food trucki południowego Ontario. W każdy weekend inne, w najbliższy piątek (trzynastego) spodziewać się możemy: The Arepa Republic, Nomad Chef, 6 Spice Rack oraz Toronto Softee Ice Cream. Preferowana metoda płatności – gotówka.

Godziny otwarcia centrum informacyjnego w sezonie wakacyjnym: pon-wt 8:30 am do 6 pm, a w soboty i niedziele między 10 am a 4 pm. Adres: brama główna przy 5234 Kelso Road, Milton, ON, L9E 0C6, Tel: 905 878 5011, Email: [email protected]łaty za wstęp: dorośli (15-64) $7, seniorzy (65+) $6, dzieci (5-14) $5.25, dzieci poniżej czwartego roku życia bezpłatnie. Warto pamiętać, że dzienna opłata za wstęp do Kelso pozwala także na odwiedzenie innych parków regionu Halton, pod warunkiem, że zjawimy się w nich tego samego dnia.