Mniej pieniędzy na remonty szkół

Lokalnie Top News lip 10, 2018 at 10:00 am

aaszkoly2

Nowy rząd Ontario ograniczył fundusz szkolnych remontów o 100 milionów dolarów. Jest to skutek likwidacji podatku cap-and-trade.

3 lipca zarządy szkół zostały powiadomione, że w związku z redukcją funduszu opłat za emisję gazów cieplarnianych zostaną pokryte tylko wydatki za prace remontowe zakontraktowane przed tą datą

Urzędowa nota, w której posiadanie weszła agencja The Canadian Press, informuje rady szkół, aby wstrzymały wydawanie pieniędzy, które zostały przydzielone w kwietniu.

“Prosimy o zachowanie szczegółowych zapisów umów, które zostały podpisane, dopóki pracownicy ministerstwa, skontaktują się z zarządami, aby zebrać informacje na temat zakresu prac będących w toku” – czytamy w notatce.

 Robin Pilkey

Robin Pilkey

Członkini Toronto District School Board, Robin Pilkey powiedziała, że ten krok rządu jest rozczarowujący, ponieważ torontońskie kuratorium ma zaległości w naprawie szkół wartości 4 miliardów dolarów.

- TDSB przeznaczył 300 milionów dolarów na konserwację szkół w tym roku fiskalnym. W tej kwocie znajduje się 25 milionów dolarów, które zostały przyznane specjalnie z tego funduszu. Teraz czekają nas trudne wybory – powiedziała Pilkey – Brak w budżecie remontowym 25 milionów dolarów to dla nas wielka strata. Nasz portfel zamówień jest tak duży, że liczy się każdy dolar. Za kilka tygodni będziemy musieli podjąć decyzję, czy zrezygnujemy tych prac, czy też przeniesiemy pieniądze z innych funduszy.

Zarząd szkół planował wykorzystać te środki na naprawę okien, oświetlenia i innych prac mechanicznych w podległych mu szkołach. Jest mało prawdopodobne, że większość pieniędzy już została wydana, ponieważ zarząd musi zatrudniać wykonawców w ramach odpowiedniego procesu składania zamówień publicznych, co wymaga czasu.

- To nie tak, że dostajesz pieniądze 1 maja i możesz je wydać 15 maja – zaznaczyła Pilkey – Wytypowanie wykonawcy zajmuje trochę czasu.

Prowincja w sumie wyda około 15 miliardów dolarów na pokrycie kosztów remontów i napraw w 4900 finansowanych ze środków publicznych szkołach.