Ponure tajemnice domu przy McMillan Drive w Oshawie

Lokalnie Top News lip 11, 2018 at 6:00 am
Po lewej Kandis Fitzpatrick, po prawej Rori Hache

Po lewej Kandis Fitzpatrick, po prawej Rori Hache

Policja znalazła ślady DNA drugiej zaginionej kobiety w tym samym domu w Oshawie, gdzie w zeszłym roku odkryto szczątki 18-letniej Rori Hache.

Śledczy z policji regionu Durham ujawnili tę informację na konferencji prasowej z udziałem rodziny Rori Hache.

Rybak odkrył tułów Hache w jeziorze Ontario we wrześniu 2017 roku, zanim oficerowie znaleźli więcej szczątków nastolatki wraz z chałupniczo wykonanym urządzeniem wybuchowym w piwnicy domu przy McMillan Drive w Oshawie.

W związku z tą sprawą aresztowano 45-letniego Adama Stronga.

Hache, która w poniedziałek skończyłaby 19 lat w chwili śmierci była w ciąży.

Przeszukując dom przy McMillan Drive, policjanci zidentyfikowali profil DNA Kandis Fitzpatrick, 18-letniej mieszkanki Oshawy, która zaginęła w 2008 roku. Nie przedstawiono żadnych szczegółów na temat charakteru tych dowodów.

Śledczy proszą osoby, które mają informacje o miejscu pobytu Fitzpatrick przed jej zaginięciem, by się z nimi skontaktowały. Detektywi próbują również dowiedzieć się, czy nowo znalezione ślady DNA drugiej zaginionej, mają jakiś związek ze Strongiem.

Grupa osób, które obserwują facebookową stronę poświęconą poszukiwaniom zaginionej Kandis wskazała, że mieszkała na tej samej ulicy i często podróżowała autostopem.

Det. Darren Short powiedział, że policja ma kontakt z dwiema siostrami zaginionej nastolatki. Podkreślił jednak, że policja nie znalazła żadnych powiązań między obu zaginionymi – Fitzpatrick i Hache.

Shanan Dionne, matka Hache

Shanan Dionne, matka Hache

, powiedziała, że ​​trudno jest usiąść na konferencji prasowej policji tylko po to, aby dowiedzieć się, że oskarżenie o dokonanie morderstwa wciąż nie zostało złożone w sądzie, w dziesięć miesięcy po odnalezieniu szczątków córki.

- To najgorsze uczucie na świecie – powiedziała reporterom, dodając, że czuje się, jakby życie jej córki zostało “zminimalizowane” w trakcie śledztwa.

Dionne dodała, że jest przekonana, że sprawa córki powinna być już zamknięta. Wciąż ma nadzieję, iż ​​policja w końcu złoży w jej sprawie oskarżenie o morderstwo w sądzie.

Wcześniej Dionne powiedziała, że ma podejrzenie, iż jej córka została „upolowana”. Dzisiejsze wieści, jej zdaniem, zwiększają prawdopodobieństwo, że ​​osoba, która zabiła Rori wiedziała, co robi.

- Moja córka była twarda - mówi matka Rori Hache (na zdjęciu).

– Moja córka była twarda – mówi matka Rori Hache (na zdjęciu).

- Moja córka była twarda – mówiła – Nie byłaby łatwym łupem dla kogokolwiek, z kim mogłaby sobie poradzić.

W ubiegłym roku policja w Durham przeprowadziła przegląd wszystkich przypadków zaginięcia w regionie, które miały miejsce od 1963 roku.

Śledczy sprawdzają teraz jedną z tych spraw, która sięga roku 1996, mimo że obecnie nie ma powiązania ze Strongiem.

Tymczasem w domu McMillan Drive trwają szeroko zakrojone prace kryminalistyczne, a policja ogłosiła plany przekopania podwórka w poszukiwaniu kolejnych dowodów, mimo że inni najemcy mieszkają na wyższych piętrach domu.

Strong został oskarżony o nieprzyzwoitą ingerencję w ciało w związku z odkryciem szczątków Hache. Jednak nie zostały mu postawione zarzuty morderstwa. Po nowym odkryciu nie wniesiono żadnych innych zarzutów przeciwko niemu.

Policja poszukuje każdego, kto mógłby pomóc udokumentować co robił i gdzie przebywał Strong od połowy lat dziewięćdziesiątych do chwili jego aresztowania w grudniu ubiegłego roku. Przed wynajęciem mieszkania w bejsmencie domu na McMillan Drive, Strong mieszkał pod dwoma innymi adresami w Oshawie.

W szczególności policja szuka kogoś, kto pomógł Strongowi odholować jego 18-metrowy jacht do dowolnego akwenu wodnego w okolicy.

Ta łódź została przejęta jako potencjalny dowód.