Tim Hortons wprowadza dostawę do domu i inne zmiany 

Kanada Top News lip 13, 2018 at 3:30 pm

zz tim2Największa kanadyjska sieć restauracji szybkiej obsługi rozpoczęła testowanie dostaw kawy  i donutów do klienta, na początek w Ottawie, Vancouver i Edmonton.

Jest to jedna z wielu koncepcji, która ma poprawić wizerunek tej franczyzowej sieci, której spada gwałtownie popularność w dużych miastach i w sondażach reputacyjnych.

Dostawy kawy i różnych dań odbywać się będą ze 148 restauracji we wspomnianych trzech miastach przy pomocy aplikacji Skip The Dishes.

- Idziemy z postępem, musimy słuchać klientów i dostosowywać się do ich zmieniających się potrzeb – powiedział Alex Macedo, prezes Tim Hortons.

Macedo, który rozpoczął swoją karierę w tej roli przed niecałym rokiem, powiedział, że wielu nowych pracowników, w tym Duncan Fulton (dyrektor korporacji-matki Restaurant Brands International) kładzie nacisk na lepszą produktywności firmy.

Screen Shot 2018-07-12 at 21.02.35W nadchodzących miesiącach Tim Hortons ma nadzieję rozszerzyć test dostaw na inne miasta. Koszt dostawy wyniesie $4, a minimalne zamówienie również $4.

Nie jest to jedyna kanadyjska firma, która myśli podobnie. Sieć kinowa Cineplex ogłosiła pod koniec zeszłego miesiąca, że ​​oferuje przekąski wraz z filmami z dostawą do domu przez Uber Eats w 60 różnych lokalizacjach w Ontario, Albercie, Brytyjskiej Kolumbii i Quebecu.

Kolejną zmianą, jaką czekają franczyzy Tim Hortons jest menu śniadaniowe dostępne przez cała dobę, co stosowane jest już próbnie w 50 miejscach. Jeśli test okaże się pomyślny, przed końcem lata śniadaniowe potrawy będą dostępne przez cały dzień we wszystkich restauracjach w Kanadzie. Rok wcześniej dokonali już tego dwaj główni rywale sieci – McDonald’s Canada oraz A & W.

We wrześniu tego roku Tim Hortons planuje przeprowadzić jeszcze dwie zmiany: wprowadzić program lojalnościowy, a także oddzielny jadłospis dla dzieci, w którym nie należy oczekiwać takich produktów, jak paluszki drobiowe czy hamburgery.

Tim Hortons rozpoczyna też ekspansję w Chinach – w najbliższej 10-latce powstanie tam 1500 restauracji tej sieci.