Mary Wagner kolejny raz skazana na więzienie

Lokalnie Top News lip 14, 2018 at 10:00 am
Mary Wagner

Mary Wagner

Podczas rozprawy 12 lipca Wagner powiedziała sędziemu Kozloffowi, że nie powinno być klinik aborcyjnych i że przestrzega prawa.

aawagner2- Czuję się zobowiązana, by chodzić do klinik aborcyjnych, aby chronić nienarodzone dzieci i robić wszystko co w mojej mocy, by dotrzeć do serc ich matek – powiedziała.

Wagner nie przyznała się do winy i naruszenia warunków zawieszenia kary. Mary została aresztowana, gdy weszła do budynku kliniki aborcyjnej w Ontario. Ona i jej towarzysz przynieśli ze sobą białe róże i literaturę pro-life. Próbowali przekonać kobiety w poczekalni, by wybrały życie dla swoich nienarodzonych dzieci.

12 lipca kanadyjski sąd skazał Mary Wagner za wtargnięcie na prywatną posesję, jakim jest klinika aborcyjna. Otrzymała wyrok 7,5 miesiąca więzienia. Z sali sądowej została wyprowadzona w kajdankach.

Mary, według przelicznika, odsiedziała już część kary. W więzieniu spędzi więc jeszcze około 3 miesiące. Na sali sądowej obecni byli również obrońcy życia, którzy wspierali kobietę.

Przypomnijmy – działalność Mary Wagner polega na modlitwie przed kliniką aborcyjną, następnie na wręczaniu białych róż kobietom, które za chwilę mają zabić swoje nienarodzone dziecko oraz innym pracownikom kliniki. Mimo że jest to działanie pokojowe, Kanada karze za nie Mary więzieniem.

mary-wagner