Bramkarz NHL utopił się w jeziorze Ontario

Lokalnie Series Top News lip 16, 2018 at 6:00 am
Ray Emery

Ray Emery

Były hokejowy bramkarz, Ray Emery, grający w kilku zespołach NHL utonął w jeziorze Ontario w pobliżu Hamilton.

Inspektor Marty Schulenberg powiedział, że śmierć Emery’ego jest najprawdopodobniej skutkiem „nieszczęśliwego wypadku”. Emery skoczył z łodzi do wody w pobliżu Leander Boat Club, żeby się wykąpać. Jego przyjaciele wezwali służby ratunkowe około godziny 6 rano, kiedy po skoku nie wynurzył się.

35-letni Emery grał w kilku drużynach NHL podczas swojej 11-letniej kariery zawodniczej, zdobywając trofeum Williama M. Jenningsa oraz Puchar Stanleya grając w drużynie Blackhawks w 2013 roku.

Kibice pamiętają Emery’ego jako bramkarza, który nie wahał się rzucić na lód bramkarskich rękawic, gdy wdawał się w częste bijatyki na lodzie z innymi zawodnikami. Zapamiętano szczególnie jego „bokserski” pojedynek z bramkarzem Buffalo Sabers Martinem Bironem.

Biron był jednym z pierwszych, który wyraził żal z powodu śmierci bramkarza.

„To bardzo smutne. Moje myśli i modlitwy są z Jego rodziną i przyjaciółmi” – napisał na Twitterze.

Inspektor Schulenberg powiedział, że ciało Emery’ego znaleziono dopiero około 2:50 po południu około 20 metrów od miejsca, w którym wskoczył do wody. Dodał, że sekcja zwłok mająca na celu ustalenie przyczyny śmierci zostanie przeprowadzona w poniedziałek.

- Pan Emery kąpał się dziś rano, a okoliczności wokół tej kąpieli są częścią śledztwa – podsumował Schulenberg.

Inspektor powiedział, że pierwsi ratownicy nie byli w stanie zlokalizować Emery’ego od razu, dlatego poprosili o pomoc nurków. Poszukiwania trwały dłużej niż oczekiwano, ponieważ musiano zapewnić bezpieczeństwo zespołowi nurków.

- Bezpieczeństwo ratowników jest naszym priorytetem – zastrzegł – Jego zapewnienie wymaga poświęcenia czasu. Stąd to opóźnienie.

aaemery3Byli koledzy z NHL, zawodnicy, trenerzy i menedżerowie, którzy grali i pracowali z Emery, wyrazili kondolencje dla mieszkańca Hamilton.

Emery grał jako junior w hokeja w drużynie Sault Ste. Marie Greyhounds, gdzie obecny menedżer Toronto Maple Leafs, Kyle Dubas, rozpoczynał swoją karierę. Dubas napisał o śmierci Emery’ego na Twitterze w niedzielne popołudnie: “Uśmiech i inteligencja Raya czyniły z niego osobowość magnetyczną. Zawsze pamiętaliśmy go jako kogoś, kto potrafił wykorzystać swój ogromny potencjał, choć w swojej karierze miał wiele wzlotów i upadków.”

James van Riemsdyk, który grał z Emery w Filadelfii, napisał na Twitterze: “Bardzo smutno usłyszeć tragiczną wieść o Ray’u Emerym. Był świetnym towarzyszem w drużynie, był osobowością”.

Właściciel drużyny Ottawa Senators, Eugene Melnyk również wyraził żal po stracie bramkarza.

- Ray odegrał kluczową rolę w naszym starcie do finału Pucharu Stanleya w 2007 roku. W imieniu całej naszej organizacji pragnę wyrazić głęboki żal i złożyć kondolencje Jego rodzinie, przyjaciołom i bliskim – powiedział Melnyk.