Raptors nie chcieli DeRozana

Kanada Top News lip 18, 2018 at 12:30 pm
Kawhi Leonard

Kawhi Leonard

To już oficjalne: koszykarze Kawhi Leonard i Danny Green opuszczą San Antonio i przeniosą się do Toronto Raptors. W przeciwnym kierunku – do San Antonio Spurs – uda się z kolei m.in. największa gwiazda z Toronto – DeMar DeRozan. To najbardziej zaskakująca wymiana w NBA tego lata.

Już jakiś czas temu Brian Windhorst z ESPN mówił w podcaście swojego redakcyjnego kolegi, Zacha Lowe’a, że Raptors są zdecydowanym liderem w wyścigu o usługi 27-letniego Leonarda. Według niego, LA Lakers odpuścili tego lata starania o byłego już lidera SAS. Ponownie do walki o skrzydłowego wejdą za rok, kiedy stanie się on niezastrzeżonym wolnym agentem i będzie mógł podpisać umowę z dowolnym klubem.

DeMar DeRozan

DeMar DeRozan

Informacje o tym, że Leonard niemal na 100 procent trafi do Kanady, przekazał już Adrian Wojnarowski z ESPN, a jego źródła praktycznie zawsze są w pełni sprawdzone. Jak podał, w zamian za Leonarda i Greena Raptors oddają DeRozana, Jakoba Poeltla oraz pierwszorundowy chroniony pick draftu w 2019 roku.

Raptors próbują najwyraźniej dokonać jakiegoś ruchu, który pozwoli im na odniesienie sukcesu także w playoff. DeRozan był w ostatnich sezonach liderem zespołu z Toronto – w minionych rozgrywkach notował średnie na poziomie 23 punktów i 5.2 asyst.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że Leonard podobno wcale nie ma specjalnej ochoty na grę w Kanadzie. To oznaczałoby, że Raptors ściągnęliby go tylko na 1 sezon, a ich motywacją byłoby uwolnienie się od kontraktu DeRozana, z którym najwyraźniej nie chcą wiązać przyszłości. Jego umowa ma obowiązywać jeszcze przez 3 lata i opiewa na prawie 84 miliony dolarów.

Więcej – TUTAJ.