Syn Mela Lastmana chce iść w ślady ojca

Lokalnie Top News lip 18, 2018 at 6:00 am
John Tory chce kandydować ponownie na urząd burmistrza, bo czuje, że ma mnóstwo „niedokończonych spraw".

John Tory chce kandydować ponownie na urząd burmistrza, bo czuje, że ma mnóstwo „niedokończonych spraw”.

Syn byłego burmistrza Toronto, Mela Lastmana, rozważa ubieganie się o najwyższy urząd w mieście w tegorocznych wyborach lokalnych.

aalastman2

Jeżeli Blayne Lastman wystartuje, będzie napoważniejszym konkurentem dla urzędującego burmistrza.

Blayne Lastman jest urodzonym w Toronto biznesmenem, który znany jest z tego, że pomagał ojcu rozwinąć rodzinną firmę meblarską Bad Boy. Zwrócił na siebie uwagę mediów dzieki udziałowi w kreowanych przez siebie spotach reklamowych. Często widywano go w reklamach wraz z ojcem ubranygo w kombinezon w czarne paski, mówiącego znany slogan Bad Boy: „Nooobody!”.

Po latach wspólnej pracy przejął sieć sklepów meblarskich od swojego ojca, który założył ją w 1955 roku.

Mel Lastman był burmistrzem North York przez 25 lat, nim został wybrany na pierwszego burmistrza miasta po włączeniu North York do City of Toronto w 1998 roku.

Od chwili rozpoczęcia przyjmowania zgłoszeń kandydatów na burmistrza Toronto, zarejestrowano 19 chętnych. Najbardziej rozpoznawalną postacią na liście jest burmistrz John Tory, który zgłosił zamiar kandydowania na drugą kadencję 1 maja. Powiedział dziennikarzom, że jego decyzja była łatwa, ponieważ czuje, że ma mnóstwo „niedokończonych spraw”.

Tory rozpoczął w mediach społecznościowych już kampanię, gdzie chwali się sukcesami, jakie odniósł w ciągu ostatnich czterech lat.

Żadni radni miejscy nie zarejestrowali się, nie chcąc startować przeciwko urzędującemu burmistrzowi. Jeśli młody Lastman będzie ostatecznie kandydował na burmistrza, stanie się jednym z bardziej znanych przeciwników Tory’ego.

Ostatnie posiedzenie rady miasta przed wyborami odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Kandydaci mają czas na rejestrację do 2 po południu 27 lipca.

Mieszkańcy Toronto pójdą do urn 22 października.