Citroëny, Peugeoty i Ople wracają do Kanady

Rynek Top News lip 19, 2018 at 12:30 pm
DS E-Tense

DS E-Tense

Francuski koncern motoryzacyjny Grupe PSA ujawnił plan powrotu do Kanady i USA. Wybrał cztery kanadyjskie prowincje.

PSA to właściciel marek Peugeot, Citroën, DS, Proton, Opel i Vauxhall. Wybrała 15 stanów USA i 4 kanadyjskie prowincje jako najbardziej rokujące obszary sprzedaży marek Citroen, DS, Peugeot i Opel w Ameryce Północnej w ramach planu powrotu na ten kontynent.

Na drodze mogą jednak stanąć cła importowe, które zapowiedział Donald Trump.

Larry Dominique, prezes PSA na Amerykę Północną (wcześniej wysoki menadżer w Nissanie), powiedział, że uwaga firmy skupia się na tych obszarach, w których klienci są najbardziej otwarci na zakup importowanych samochodów i odpowiadają za 62% sprzedaży aut. W USA są stany takie jak Kalifornia, Teksas, Floryda, Nowy Jork, Illinois, New Jersey, Arizona, Waszyngton, Massachusetts, Virginia, Północna Karolina, Georgia i Maryland.

Screen Shot 2018-07-18 at 11.42.43W Kanadzie grupa PSA wybrała 4 prowincje. Są to Brytyjska Kolumbia, Alberta, Ontario i oczywiście Quebec. Ta ostatnia prowincja to doskonałe miejsce dla Francuzów, ze względu na język francuski, związki z Europą i największy w Ameryce sentyment do francuskich marek.

Donald Trump niedawno ogłosił, że chce wprowadzić cła na importowane samochody z Europy w wysokości 20-25%. To bezpośrednie uderzenie w produkty z Niemiec. Takie marki jak Volkswagen czy Audi traktują USA jako jeden z kluczowych rynków. Cła byłyby więc również poważną przeszkodą dla planów grupy PSA.

- Myślimy o zapowiedzi ceł – powiedział Larry Dominique. – Będą miały wpływ na to, jak szybko oraz ile będziemy sprzedawać samochodów. Trzymam kciuki.

Grupa PSA opracowała 10 letni plan wejścia na rynek. Pierwszy krok to uruchomienie usług Free2Move poprzez aplikację na telefony komórkowe. Umożliwia ona zamawianie różnego rodzaju usług związanych z transportem, od samochodów po transport publiczny. Usługa będzie korzystać m.in. z car sharingu samochodów konkurentów, a w przyszłości pojawią się w niej auta PSA.

Później PSA uruchomi sieć salonów sprzedaży. Chce jednak skupić się na innowacyjnych sposobach sprzedaży, w tym przez internet. Sprzedaż na pełną skalę ma ruszyć do roku 2026.

Więcej – TUTAJ.