Ze strzelaninami w Toronto trzeba skończyć

Lokalnie Top News lip 19, 2018 at 10:00 am

aatory2

Burmistrz Toronto ogłosił plan walki z brutalną przemocą w mieście z użyciem broni palnej.

Są to inicjatywy ukierunkowane na społeczności, w których ta przestępczość jest szczególnie rozpowszechniona, zwłaszcza wśród młodzieży.

Środki te obejmują nowe możliwości zatrudnienia dla młodych, organizację targów pracy w zmarginalizowanych społecznościach, ustanowienie “zespołu zdrowego życia psychicznego dzieci” oraz rozszerzenie istniejących programów, takich jak Youth Worx oraz Community Response Program.

John Tory powiedział, że ma nadzieję iż takie „zrównoważone podejście” ograniczy przemoc w mieście z użyciem broni.

aatory- To działanie ma być spersonalizowane. Będzie to działanie od osoby do osoby, od rodziny do rodziny, od sąsiedztwa do sąsiedztwa. Takie podejście jest niezwykle ważne, choć niektóre liczby wydają się niezbyt duże – mówił burmistrz – Każda osoba lub rodzina, której pomożemy, wniesie swój znaczny wkład. Chcemy pomóc większej liczbie dzieci osiągnąć sukces zapewniając im potrzebne narzędzia.

W ubiegłym tygodniu szef policji w Toronto, Mark Saunders, zapowiedział zwiększenie ilości patroli policyjnych. 200 dodatkowych oficerów frontowych będzie próbowało ograniczyć ilość incydentów z bronią palną. Funkcjonariusze zostaną umieszczeni w obszarach priorytetowych w godzinach wieczornych i nocnych, kiedy dochodzi do największej ilości strzelanin.

John Tory powiedział, że przeznaczono 15 milionów dolarów na finansowanie zarówno programów społecznościowych, jak i dodatkowej obecności policji. Niektóre fundusze będą pochodzić z National Prevention Funds.

Burmistrz dodał, że otrzymał wsparcie od premiera Justina Trudeau, ministra Ralpha Goodale’a i świeżo upieczonego premiera Ontario, Douga Forda.

- Zapewnili mnie, że rząd zatwierdzi te fundusze tak szybko, jak to możliwe, aby zostały przelane do kasy naszego miasta – powiedział.

Z policyjnych statystyk wynika, że od początku tego roku w samym Toronto dokonano 27 zabójstw z broni palnej. W mieście doszło do 220 strzelanin, w których obok ofiar śmiertelnych, rannych zostało 286 osób.