Chciał zabić pięcioletnie dziecko swojej byłej dziewczyny

Lokalnie Top News lip 20, 2018 at 5:55 am
Nieprzytomne dziecko znaleziono w pobliżu torów kolejowych.

Nieprzytomne dziecko znaleziono w pobliżu torów kolejowych.

Policja aresztowała 28-letniego mężczyznę za usiłowanie zabójstwa pięcioletniego chłopca, który zaginął w czwartek rano z domu w Brampton.

Śledczy z policji regionu Peel twierdzą, że ten człowiek, także mieszkaniec przedmieść Toronto, był znany chłopcu i jego matce. Podejrzany pojawił się w sądzie w czwartek na pierwszym przesłuchaniu.

Const. Sarah Patten powiedziała, że śledczych czeka „olbrzymie” dochodzenie, które będzie miało wiele wątków.

- Chcemy dotrzeć do sedna sprawy, mam nadzieję, że tak szybko jak to możliwe. Cieszymy się, że mogliśmy dokonać dzisiaj aresztowania. To całkowicie nie do przyjęcia, że ​​stało się to z pięcioletnim dzieckiem – powiedziała Patten na konferencji prasowej w czwartek po południu.

Matka chłopca wezwała policję około szóstej rano po tym, jak po przebudzeniu zauważyła, że dziecko zniknęło. Policja dowiedziała się, że chłopiec był widziany ostatnio około godziny drugiej w nocy. Śledczy nie stwierdzili żadnych oznak wtargnięcia do domu.

Po intensywnych poszukiwaniach, dzięki psom tropiącym funkcjonariusze odnaleźli chłopca w pobliżu torów kolejowych niedaleko jego domu, w rejonie McHardy Crescent i McMurchy Avenue South, tuż przed 7 rano. Dziecko było nieprzytomne z obrażeniami zagrażającymi życiu.

Sanitariusze zabrali chłopca do Brampton Civic Hospital. Stamtąd ambulansem powietrznym został przetransportowany do torontońskiego Hospital for Sick Children. Według rzecznika prasowego szpitala, Brada Bowie dziecko jest w stanie krytycznym.

Areswztowany Dyon Smart przed sądem na pierwszym przesłuchaniu.

Aresztowany Dyon Smart przed sądem na pierwszym przesłuchaniu.

Const. Sarah Patten dodała, że podejrzany był znany rodzinie i miał wcześniejszą historię kryminalną.

Kerry McInnis, przyjaciółka matki dziecka, potwierdziła, że podejrzany był byłym chłopakiem matki pięciolatka.

- Nikt go nie chciał – powiedziała McInnis – Był powolny, opóźniony. Według niej podejrzany niedawno widział się z matką chłopca.

- Próbowała tylko pomóc przyjacielowi – powiedziała.

- Jeśli chodzi o dokładny przebieg wydarzeń, to wciąż jest częścią naszego śledztwa i nie rozmawiamy o tym jeszcze – powiedział Const. Harinder Sohi.

Poinformował jedynie, że mężczyzna, Dyon Smart, został aresztowany tuż po 8 rano.

Patten powiedziała, że specjalna jednostka dedykowana ofiarom przemocy jest zaangażowana w śledztwo.