Lokaut na Exhibition Place

Lokalnie Top News lip 21, 2018 at 9:57 am

aaep3

Poszło na ostro – kierownictwo torontońskiej Exhibition Place zdecydowało o chwilowym zamknięciu i zablokowaniu wszystkich dotychczasowych pracowników technicznych i zatrudnieniu na ich miejsce innych po ponownym otwarciu.

W nomenklaturze związkowej takie postępowanie pracodawcy określane jest jako lokaut.

Od wielu miesięcy trwa konflikt między związkiem zawodowym International Alliance of Theatrical Stage Employees Local 58 a Exhibition Place na tle żądań płacowych.

Związek zawodowy twierdzi, że to bezwzględne posuniecie dyrekcji Exhibition Place nadeszło po miesiącach negocjacji w sprawie nowego układu zbiorowego. Kierownictwo torontońskiej wystawy mówi, że zdecydowało się na lokaut w piątek rano, po upadku negocjacji, w których uczestniczył wyznaczony przez rząd prowincji mediator.

 Lokalny szef związkowców Justin Antheunis.

Lokalny szef związkowców Justin Antheunis.

Po tym posunięciu pracownicy techniczni, którzy do tej pory zapewniali sprawne funkcjonowanie imprez organizowanych na torontońskiej wystawie, zagrozili, że podczas trwania dorocznej Kanadyjskiej Wystawy, która rozpocznie się w połowie sierpnia, a zakończy 3 września wystawią pikiety i będą zniechęcać gości do jej odwiedzania.

Konflikt między związkowcami a Exhibition Place dotyka takie miejsca jak: BMO Field, Queen Elizabeth Theatre, Coca Cola Coliseum, Enercare Center i Liberty Grand.

Kierownictwo Exhibition Place mówi, że ma plan awaryjny i pozostaje otwarty dla biznesu.

- Bezpieczeństwo wszystkich wydarzeń na Wystawie będzie zagrożone przez firmy, które zatrudnią gorzej wykwalifikowanych pracowników, aby realizowali i nadzorowali spektakle – powiedział lokalny szef związkowców Justin Antheunis.

Obie strony oświadczyły, że chętnie wrócą do negocjacji.