Rusza proces McArthura, znaleziono szczątki ósmej ofiary

Kanada Top News lip 22, 2018 at 12:30 pm
Bruce McArthur

Bruce McArthur

Policja przeszukała już około 100 różnych miejsc w poszukiwaniu szczątków ofiar seryjnego zabójcy Bruce’a McArthura. Poinformowano, że znaleziono i zidentyfikowano szczątki ósmej ofiary, Majeeda Kayhana, który zniknął w 2012 roku.

Znaleziono je w trakcie przekopywania terenu, na których pozbywał się ciał Bruce McArthur, 66-letni architekt krajobrazu, który pracował również okazjonalnie w centrach handlowych jako Święty Mikołaj.

Policja przeszukała około stu posesji, na których w przeszłości pracował McArthur ale wszystkie wydobyte szczątki znaleziono w dwóch miejscach: na jednej z działek, którymi się zajmował i w jarze niedaleko domu przy Mallory Crescent w Toronto. Inspektor Hank Idsinga stwierdził, że przeczesano te miejsca tak dokładnie, jak tylko było to możliwe.

Prace trwały niemal rok. Podczas ich trwania praktycznie codziennie znajdowano niewielkie fragmenty ciał. Niektóre były tak małe, jak zęby czy pojedyncze kości. Pomiędzy majem a lipcem 2018 roku policjanci w asyście psów tropiących sprawdzili około 100 takich miejsc.

Aresztowany w styczniu Bruce McArthur staje przed sądem w poniedziałek, 23 lipca.

Jest oskarżony o 8 morderstw pierwszego stopnia. Jego ofiary były homoseksualistami i pochodziły z okolic Gay Village w Toronto. Wszystkie morderstwa zostały dokonane pomiędzy 2010 a 2017 rokiem.

Prokuratura ma dowody na to, że McAthur uśmiercił następujących ośmiu mężczyzn: Majeed Kayhan, Selim Esen, Skandaraj Navaratnam, Andrew Kinsman, Dean Lisowick, Soroush Mahmudi, Abdulbasir Faizi i Kirushna Kanagaratnam. Pochodzili przeważnie z południowej Azji.

zz mcarthur2

Motywy jego zbrodni wciąż nie są znane.