Zmiany na przejściach dla pieszych

Lokalnie Top News lip 22, 2018 at 6:00 am

aa[piesi2

W tym roku Toronto wprowadza zmiany na dziesiątkach ruchliwych skrzyżowań w całym mieście, aby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych – poinformował burmistrz miasta John Tory.

Światła na 80 skrzyżowaniach w Toronto, East York, Scarborough, Etobicoke i North York zostaną przeprogramowane tak, by zapewnić pieszym zaawansowany sygnał wejścia na skrzyżowanie.

Oznacza to, że piesi będą mogli wejść na przejście dla pieszych o 5 sekund wcześniej niż dotychczas przez co będą bardziej widoczni dla kierowców, w szczególności dla tych, którzy próbują skręcić w lewo na czerwonym świetle.

Tal zwane „zaawansowane sygnały dla pieszych” zwane również „interwałowymi” są już używane na 12 skrzyżowaniach w mieście. W tym roku wprowadzono czterdzieści kolejnych. Jednak po niedawnym dofinansowaniu w wysokości 22 milionów dolarów w planie bezpieczeństwa ruchu drogowego pod nazwą „Vision Zero” podjęto decyzję o podwojeniu liczby nowych zaawansowanych sygnałów do 80, które będą gotowe do listopada.

aapiesi3- Zobowiązuję się zrobić wszystko, co możliwe, tak szybko, jak to możliwe, aby nasze ulice były bezpieczniejsze – powiedział Tory na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w Etobicoke.

Według specjalistów wprowadzenie wiodących interwałów dla pieszych ma zmniejszyć liczbę kolizji pieszych z pojazdami nawet o 60%.

Miejscy urzędnicy wybrali w pierwszej kolejności skrzyżowania w oparciu o “liczbę wcześniejszych kolizji z udziałem pieszych i pojazdów skręcających w lewo lub w prawo” – poinformował Urząd Miejski w komunikacie prasowym.

Według policji, w tym roku w Toronto miało miejsce 19 śmiertelnych potrąceń pieszych na skrzyżowaniach.