14 ofiar nocnej strzelaniny w Toronto

Lokalnie Top News lip 23, 2018 at 1:51 am

aastrzelanie

Dwie osoby nie żyją, a 12 innych osób zostało rannych po strzelaninie jaka wybuchła w niedzielny wieczór w pobliżu pizzerii na Danforth Ave. w Toronto.

Świadkowie w okolicy powiedzieli, że około 10 wieczorem słyszeli od 10 do 20 wystrzałów. Niektórzy mówili, że widzieli strzelca ubranego w czarno, który otworzył ogień do przechodzących po ulicy ludzi. Inni świadkowie opisywali, że wiele zakrwawionych osób leżało na ziemi.

aastrzelanina4

Przybyli na miejsce policjanci stwierdzili, że ​​w sumie postrzelonych zostało 14 osób, w tym młoda kobieta, która zmarła i 9-letnia dziewczynka, którą odwieziono w stanie krytycznym do szpitala.

Otoczony przez policję 29-letni morderca po wymianie strzałów z policją zbiegł a następnie popełnił samobójstwo. Jego ciało znaleziono na Danforth Ave. Motywy jego działania nie są znane.

Na miejscu jest policyjny oddział antyterrorystyczny, a duży obszar został zablokowany, by ułatwić załogom ratowniczym działania.

Na miejscu znalazło się dziesiątki policjantów, strażaków i sanitariuszy pogotowia ratunkowego. Sprawę bada Special Investigations Unit.

Policja apeluje do wszystkich świadków, którzy byli w okolicy, aby się skontaktowali ze śledczymi. Funkcjonariusze powiedzieli, że autobusy czekają na Pape Ave. i Danforth Ave., gdzie przesłuchiwani są pierwsi świadkowie wydarzeń.

Burmistrz Toronto, John Tory, poparł prośbę policji i prosi, by każdy, kto ma informacje skontaktował się z policją. Dotyczy to również osób, które mogą mieć materiały z monitoringu wideo, wideo z dashcam lub nagrania z telefonu komórkowego.

Powiedział dziennikarzom w poniedziałek, że strzelanina odbyła się w “bardzo spokojnej części Danforth” i że społeczność jest w szoku.

- To prawie niepojęte, że takie rzeczy mogą się zdarzyć – powiedział.

Tory uważa, że ​​strzelanina w niedzielę jest “dowodem na problem z bronią” w Toronto.

- Pistolety są zbyt łatwo dostępne dla zbyt wielu ludzi – powiedział dziennikarzom Tory podczas konferencji prasowej dwie godziny po strzelaninie.

Świadek wydarzeń, Jody Steinhauer mówi, że była w restauracji Christiny na Danforth z rodziną, gdy usłyszała odgłosy, które przypominały 10 – 15 wybuchów petard.

Powiedziała, że ​​kazano jej pobiec na tyły restauracji.

- Zaczęliśmy słyszeć ludzi krzyczących z przodu – opowiada Steinhauer.

Inny świadek, John Tulloch wysiadał z samochodu na Danforth, gdy usłyszał wystrzały.

- Na początku myślałem, że to były fajerwerki, ponieważ było ich wiele – mówi – Widzieliśmy ludzi, którzy zaczęli biec w naszym kierunku, wciąż nie wiedziałem, co się dzieje, ale potem zaczęło w tym samym kierunku biec coraz więcej ludzi.

Powiedział, że scena wyglądała surrealistycznie i trudno uwierzyć, że to co się działo było prawdziwe.

Andrew Van Eek, który mieszka w okolicy, powiedział, że wystawił głowę przez okno po tym, jak usłyszał trzask wystrzałów.

- Na ulicy było dużo zamieszania – powiedział – Widziałem, jak ktoś wszedł na chodnik i strzelał w okolice restauracji Demetres.

Opisał napastnika jako białego mężczyznę, w wieku 30-40 lat, który był ubrany na czarno.

aastzrelanina3

Cała tragedia rozegrała się w ciepłą, letnią noc, gdy setki spacerowiczów wyszło na ulice miasta ciesząc się z końca weekendu.

Strzelanina miała miejsce w chwili, gdy torontońska policja zwiększyła liczbę patroli na ulicach miasta, aby zapobiec rosnącej przemocy z użyciem broni palnej.