Opublikowano imię i nazwisko mordercy. Jest nim Faisal Hussain

Lokalnie Series Top News lip 23, 2018 at 9:37 pm
Faisal Hussain w chwili oddawania strzałów.

Faisal Hussain w chwili oddawania strzałów.

Special Investigation Unit zidentyfikował bandytę, który ubiegłej nocy postrzelił 14 przypadkowych osób, z których dwie zmarły. Jest nim 29-letni mieszkaniec Toronto Faisal Hussain.

Rodzice mordercy twierdzą, że ich syn miał poważne problemy ze zdrowiem psychicznym.

SIU, specjalna cywilna jednostka śledcza, która bada przypadki, gdy przy udziale policji dochodzi do śmierci, poważnego zranienia lub ataku seksualnego podała w komunikacie, że ujawniła tożsamość człowieka podejrzanego o dokonanie tej zbrodni ze względu na „wyjątkowe okoliczności tego tragicznego wydarzenia i interes publiczny w poznaniu tożsamości mężczyzny”.

Rodzice mężczyzny w swoim liście określili postępowanie syna jako „przerażające” jednocześnie usprawiedliwiając jego czyn „długą historią problemów ze zdrowiem psychicznym”.

„Jesteśmy kompletnie zdruzgotani niezrozumiałą wiadomością, że nasz syn jest odpowiedzialny za bezsensowną przemoc i utratę życia, które miały miejsce na Danforth” – napisali rodzice w swoim oświadczeniu – „Nasz syn miał poważne problemy ze zdrowiem psychicznym, przez całe życie zmagał się z psychozą i depresją. Interwencje profesjonalistów zakończyły się niepowodzeniem. Leki i terapia nie były w stanie go wyleczyć. Chociaż robiliśmy, co w naszej mocy, aby szukać pomocy dla niego przez całe życie w walce i bólu, nie mogliśmy przypuszczać, że taki będzie jego druzgocący i destrukcyjny koniec”.

Rodzice dodali, że ich serca „są rozdarte na strzępki” i wyrazili współczucie dla ofiar strzelaniny. Zapewnili, że będą opłakiwać tych, których zabił ich syn „przez resztę swojego życia”.

W tym samym czasie pojawiło się więcej informacji na temat ofiar.

18-letnia Reese Fallon i 10-letnia dziewczynka z GTA zostały zidentyfikowane jako dwie śmiertelne ofiary strzelaniny.

18-letnia Reese Fallon

18-letnia Reese Fallon

Poseł Nathaniel Erskine-Smith, który był w kontakcie z bliskimi Fallon, ​​powiedział, że rodzina jest „zdewastowana” i prosi o prywatność w czasie, gdy próbują poradzić sobie ze stratą córki.

- Właśnie spędziłem czas z rodziną, która wciąż nie jest w stanie uwierzyć w to, co się stało. Nie chcę komentować tego co powiedzieli – oznajmił poseł – W pewnym momencie będą gotowi rozmawiać na temat śmierci córki publicznie, ale teraz wciąż tę tragedię przeżywają. Są zdewastowani, jak każdy rodzic.

Fallon była tegoroczną absolwentką szkoły średniej Malvern CI. Dyrektor TDSB John Malloy powiedział, że jest „załamany” po śmierci Fallon i określił ją jako „zaangażowaną uczennicę”, która była „wysoko ceniona przez pracowników i kochana przez przyjaciół”.

Już wkrótce miała rozpocząć studia na wydziale pielęgniarstwa na Uniwersytecie McMaster.

aahussain4

Specjalny Wydział Śledczy wciąż nie rozstrzygnął, czy podejrzany zginął w wyniku ostrzału policyjnego, czy też popełnił samobójstwo.

Det.-Sgt. Terry Browne z wydziału zabójstw, który w poniedziałek rozmawiał z reporterami w komendzie policji, powiedział, że śledczy przetwarzają obecnie wiele scen na większym tle zbrodni.

- Nie mogę zagłębić się w szczegóły, ale były to wstrząsające sceny – powiedział.

Ocalałe ofiary są w wieku od 17 do 59 lat, a ich obrażenia wahają się od niewielkich do bardzo poważnych.

Browne powiedział, że niektóre z ocalałych ofiar odniosły obrażenia „zmieniające życie”.

- Niektóre zostały opatrzone i zostaną wydane w krótkim czasie. Inne osoby będą musiały zostać w szpitalach jakiś czas – stwierdził Browne.

Trzech rannych pacjentów zostało zabranych do Sunnybrook Hospital. Rzecznik szpitala powiedział, że jeden z pacjentów pozostaje w stanie krytycznym, ale stabilnym. Dwie pozostałe są obecnie pod obserwacją.

Pięciu pacjentów zostało zabranych do St. Michael’s Hospital, a lekarze potwierdzili w poniedziałek, że wszyscy są w stanie krytycznym lub poważnym.

Dr Paul Hannam powiedział reporterom, że wczoraj w nocy w Michael Garron Hospital przyjęto siedem osób. Powiedział, że pięciu pacjentów po badaniu i leczeniu zwolniono do domów, a dwie osoby pozostają w szpitalu w stabilnym stanie.

Śledczy nie określili jeszcze motywu strzelaniny, ale szef torontońskiej policji Mark Saunders powiedział, że nie wykluczają żadnej możliwości.

aahussain3

Detektyw Browne powiedział, że funkcjonariusze obecnie badają sytuację podejrzanego.

- Nie mogę rozmawiać z tym, co działo się w umyśle tej osoby, na pewno przeanalizujemy wszystko, co jego dotyczy, całe jego życie – powiedział.

W poniedziałek wieczorem policja poinformowała, że w ramach śledztwa przeprowadziła rewizję w mieszkaniu w rejonie Thorncliffe Park Drive.

Około godz. 18:30 w poniedziałek policja stwierdziła również, że funkcjonariusze kryminalistyki zakończyli większość swoich czynności na miejscu strzelaniny. W związku z tym ulice zostały ponownie otwarte dla ruchu.

Jednak śledczy nadal proszą świadków i osoby dysponujące nagraniami z telefonów komórkowych, kamer bezpieczeństwa, aby zgłaszali się na policję.

Na stronie internetowej policji w Toronto utworzono portal dla świadków, gdzie mogą przesyłać zdjęcia i filmy.

- Jeśli słyszałeś lub widziałeś coś w związku z tym incydentem około godziny 22:00. zeszłej nocy, nie zakładaj, że już mamy te informacje, ponieważ będziemy potrzebować każdego szczegółu, aby zakończyć nasze dochodzenie – powiedział detektyw Browne.