W ciągu kilku dni na swej drodze spotkała oszusta i darczyńcę

Lokalnie Series Top News lip 23, 2018 at 3:30 pm

aaoszust3

Mieszkanka North Bay, która padła ofiarą oszustwa podatkowego, odzyskała pieniądze – nie od oszusta, ale od nieznajomego, który przeszedł podobne doświadczenie.

Studentka o nazwisku Beverly mówi, że ​​jej wiara w ludzką dobroć została przywrócona po tym, jak nieznajomy darczyńca zareagował w ciągu kilku godzin na jej prośbę o fundusze na pokrycie strat w wysokości 600 dolarów, które wyłudzili od niej oszuści podający się za pracowników Revenue Canada Agency.

-Jestem mu bardzo wdzięczna – powiedziała Beverly. Jej głos się załamał, gdy przypomniała sobie jak zobaczyła darowiznę.

- To był tylko zwyczajny ludzki gest – powiedział 29-latek, który nie chciał opublikować swojego nazwiska.

Od tego czasu skontaktowała się z darczyńcą, mając nadzieję, że spotka się z nim osobiście, aby mu podziękować.

Dawca, który zidentyfikował się online jako Dan T, napisał do Beverly, że on też został oszukany i chciał jej pomóc.

“Wiem, jak to jest stać się ofiarą oszustwa” – napisał – „Sam tego doświadczyłem, choć strata była znacznie mniejsza niż twoja. Mimo to nadal czuję się bardzo zawstydzony, ponieważ zaufałem i dałem się nabrać”.

Wszystko zaczęło się w środę, gdy Beverly otrzymała nagrane ostrzeżenie poczty głosowej, że grozi jej aresztowanie.

aaoszust- To wezwanie pochodzi z działu podatkowego Canada Revenue Agency – mówił głos w telefonie – Jest założony proces sądowy przeciwko tobie. Głos dodał, że jeżeli nie skontaktuje się na podany zwrotny numer telefonu, to wydany zostanie nakaz aresztowania.

Ta informacja wprawiła dziewczynę w przerażenie. Beverly mówi, że wiedziała o przypadkach oszustw osób podszywających się pod Revenue Canada, ale wpadła w panikę i mimo to zadzwoniła pod podany numer.

Osoba na drugim końcu telefonu powiedziała jej, że zadzwoni do niej policjant, żeby zapoznać jakie przysługują jej prawa. Kiedy rzekomy policjant zadzwonił, jej wyświetlacz wskazał, że pochodzi z lokalnego oddziału Ontario Provincial Police.

- W tym momencie pomyślałem, że to jest naprawdę prawdziwe – opowiada Beverly – Byli bardzo przekonujący, byli bardzo sprytni.

Zgodnie z instrukcjami dzwoniącego, Beverly zapłaciła 600 dolarów do automatu walutowego Bitcoin po tym, jak zagrożono jej procesem i więzieniem, jeśli nie zastosuje się do instrukcji.

Ale po tym, jak kazano jej zapłacić kolejne 400 dolarów za “opłaty policyjne i koszty sądowe”, zakończyła rozmowę i wezwała policję, która poinformowała ją, że została oszukana.

Przypadek Beverly wcale nie jest niezwykły. Według kanadyjskiego Centrum ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych, prawie 1000 osób w zeszłym roku w Kanadzie straciło prawie 4,7 miliona dolarów na podobne lub prawie identyczne oszustwa.