Filar zespołu Hedley aresztowany

Kanada Top News lip 24, 2018 at 4:00 pm
Jacob Hoggard na zdjęciu policyjnym po aresztowaniu

Jacob Hoggard na zdjęciu policyjnym po aresztowaniu

Policja torontońska oskarżyła frontmana znanej kanadyjskiej grupy rockowej Hedley o trzy przestępstwa seksualne z udziałem dwóch kobiet.

Po dochodzeniu które trwało od marca br. 34-letni Jacob Hoggard został aresztowany w poniedziałek i ma się pojawić w sali sądowej w Old City Hall w Toronto w czwartek. Oskarżono go o interferencję seksualną i dwa ataki seksualne ze skutkiem szkodzenia ciała. Kanadyjski kodeks karny określa interferencję seksualną jako “dotykanie w celach seksualnych przedmiotem lub częścią ciała osoby poniżej 16 roku życi”.

Policja twierdzi, że przestępstw tych dokonał trzykrotnie w 2016 roku, spotykając się przy różnych okazjach z dwiema różnymi kobietami. Policja nie ujawniła żadnych dodatkowych szczegółów na temat tych zarzutów.

- Poza oświadczeniami, które mogę przedstawić w sądzie, nie udzielę żadnych publicznych komentarzy w tej sprawie - poinformował Ian Smith, adwokat Hoggarda.

W komunikacie prasowym policja dodała, że liczba kobiet skarżących muzyka może się jeszcze zwiększyć.

Hoggard, który pochodzi z Vancouver, zaprzeczył, aby kiedykolwiek angażował kogoś w seksualne zachowania pod przymusem przymusu, ale powiedział przy tym, że nie raz zachowywał się w sposób, który może uprzedmiotawiać kobiety.

Na scenie w Halifaksie w marcu br.

Na scenie w Halifaksie w marcu br.

Zespół Hedley istnieje od 15 lat, koncertuje nieustannie w Kanadzie, jest bardzo popularny na prowincji. Dwukrotnie zdobywał nagrody Juno. Kiedy na początku tego roku rozeszła się w sieci wieść o oskarżeniach wobec Hoggarda o tym, że niewłaściwie traktuje swoje młode fanki, zespół zmuszony był zawiesić koncerty, gdyż porzuciła go część ekipy produkcyjnej, a następnie trafił na czarną listę dziesiątek stacji radiowych.

24-letnia fanka z Ottawy twierdziła w lutym, że doznała ze strony Hoggarda napaści seksualnej po tym, jak flirtowała z nim na aplikacji randkowej Tinder i następnie zgodziła się spotkać z nim w hotelu w Toronto.

Kilka tygodni później CBC opublikowało oświadczenie kobiety z Toronto, która twierdziła, że ​​podczas zbliżenia, do którego doszło z Hoggardem w 2016 roku, muzyk próbował zmusić ją do robienia “pewnych rzeczy” bez jej zgody.

Hoggard stanął także w obliczu oskarżeń ze strony pewnej prezenterki radiowej z Calgary, którą podobno miał obłapywać i czynić niestosowne uwagi seksualne przed siedmiu laty podczas wykonywania wspólnej fotografii.

“Sposób, w jaki traktowałem kobiety był lekkomyślny i lekceważący ich uczucia. Zdaję sobie sprawę z poważnych szkód, jakie spowodowałem nie tylko u kobiet, z którymi się spotykałem, ale także u tych wszystkich kobiet, które są zdegradowane przez tego typu zachowanie” – napisał Hoggard w oświadczeniu umieszczonym na jego koncie na Twitterze 28 lutego. – “Byłem nieostrożny i obojętny, nie mam wymówki. I z tego powodu jest mi naprawdę przykro”.

Zespół Hedley wycofano z rozpatrywania jako kandydatów do ubiegania się o Juno Awards i odwołano ich występy w telewizji.