Płoną tysiące hektarów ontaryjskich lasów

Kanada Series Top News lip 24, 2018 at 12:36 pm
Pożar lasu widoczny z mariny Hartley Bay w miasteczku Alban (Ontario) w pobliżu parku prowincyjnego French River

Pożar lasu widoczny z mariny Hartley Bay w miasteczku Alban (Ontario) w pobliżu parku prowincyjnego French River

Intensywne, dramatyczne pożary lasów zwróciły uwagę świata na Grecję i Szwecję. W Kanadzie również ogień dewastuje drzewostan. W sobotę tylko w prowincji Ontario las płonął w 64 miejscach.

Ontaryjskie Ministerstwo Zasobów Naturalnych i Leśnictwa informuje, że w sobotę naliczono w regionie 64 pożary, z których 29 pozostawało nie kontrolowanych przez człowieka.

W poniedziałek strażacy walczyli w północno-wschodnim Ontario z 55 pożarami lasów, z których 21 nie udało się opanować.

Jeden z pożarów w okolicach Cochrane (na północny wschód od Timmins) rozrósł się do powierzchni prawie 5 tys. hektarów. Jeszcze większe terytorium (5 612 hektarów) osiągnął w poniedziałek ogień pod Parry Sound, gdzie strażacy walczą z nim z pomocą samolotów wodnych i helikopterów.

zz pozar2

 

Screen Shot 2018-07-24 at 12.29.43Rząd wezwał do obowiązkowej ewakuacji tych mieszkańców regionu, do których możliwy jest dostęp tylko z wody.

 

Całkowicie zamknięto park prowincyjny French River (na zachód od autostrad 69/400), a wszyscy dotychczasowi turyści zostali z niego ewakuowani. Zdaniem śledczych ogień został tam zaprószony przez robotników w rezerwacie Henvey Inlet First Nation podczas budowania dużej turbiny wietrznej. Jednak zdecydowana większość pożarów wywoływana jest przez pioruny.

Z pożarami w Ontario walczą miejscowe służby pożarnicze z pomocą kolegów z całej Kanady, a także z Minnesoty, Wisconsin i nawet z Meksyku.

zz pozar

 

 

 

 

 

 

 

Więcej – TUTAJ.