Dzień po tragedii – smutek, modlitwa, czuwanie

Lokalnie Top News lip 24, 2018 at 9:55 am

aadzen po

Mieszkańcy Danforth Avenue zebrali się w poniedziałek wieczorem na nabożeństwo modlitewne, aby opłakiwać ofiary strzelaniny, w której zginęły dwie osoby, a 13 zostało rannych.

Nastrój na zwykle tętniącej życiem ulicy był uroczysty po tym, jak okolica ta została ponownie otwarta dla ruchu. Świece, kwiaty i listy poparcia zostały pozostawione w różnych miejscach wzdłuż ulicy, gdzie w niedzielę wieczorem 29-letni Faisal Hussain strzelał do niewinnych ludzi.

Liderka ontaryjskiej NDP, Andrea Horwath i burmistrz Toronto John Tory, dołączyli do społeczności greckiej dzielnicy Toronto i wzięli udział w kościelnym nabożeństwie, zaledwie kilka kroków od miejsca strzelaniny.

- To był kościół pełen miłości i modlitwy – powiedział Tory, który po wyjściu ze świątyni wędrował Danforth Avenue i rozmawiał z przechodniami i ludźmi siedzącymi w kawiarnianych patio.

- Czułem, że ważne jest, aby wyjść i nie poddawać się strachowi – powiedziała Laila Hawrylyshyn, która uczestniczyła zarówno w kościelnej modlitwie jak i spacerze po Danforth Avenue – Byłam tu dziś wcześniej i było to bardzo dziwne. Po prostu zdecydowałam, że chodzi teraz bardziej o naszą społeczność niż o cokolwiek innego.

Mieszkańcy pisali swoje myśli o poparciu, modlitwach i wezwania do położenia kresu przemocy z użyciem broni na ścianach, na których “Danforth Strong” malowano dużymi literami.

Na tablicy, gdzie ludzie wyrażali swoje myśli po tragedii swoj podpis złożyl burmistrz John Tory.

Na tablicy, gdzie ludzie wyrażali swoje myśli po tragedii swoj podpis złożyl burmistrz John Tory.

Kilka kroków dalej ludzie gromadzili się przy fontannie, aby zostawić kwiaty, notatki i świece. Wiadomości napisane kredą wokół fontanny brzmiały: “greckie miasto jest silne” i “nie będziemy się bać”.

W jednej restauracji, w której roztrzaskane przednie okna zostały zastąpione nowymi szybami, para przytuliła się i umieściła bukiet kwiatów obok pluszowych zwierząt i różowego balonu.

Jedna z uczestniczek modlitwy, Jessica Harrison powiedziała, że ​​chodziła do szkoły z Reese Fallon, która zginęła w strzelaninie i że przyszła na modlitwę i czuwanie, aby uczcić jej pamięć. Mówi, że ​​była “zdruzgotana”, gdy usłyszała, że Reese została zastrzelona.

- Myślę, że wszyscy, podobnie jak ja, są zszokowani”, powiedziała Harrison.

aadzienpo3