Ontario żąda od Ottawy 200 milionów dolarów na utrzymanie uchodźców

Lokalnie Top News lip 27, 2018 at 10:00 am

aauchodzcy2

Rząd Ontario domaga się od rządu federalnego dofinansowania w wysokości 200 milionów dolarów na pokrycie kosztów utrzymania i wsparcie dla 36000 osób ubiegających się o azyl, które przybyły do ​​prowincji w ciągu ostatnich 18 miesięcy.

Minister ds. dzieci, społeczności i pomocy społecznej w Ontario Lisa MacLeod przygotowała list otwarty do swojego federalnego odpowiednika Jean-Yvesa Duclos, prosząc o „bezpośrednie i pełne odszkodowanie za koszty związane z długim wsparciem, jakie Ontario i jego gminy dostarczają” osobom ubiegającym się o azyl.

W liście MacLeod twierdzi, że Ontario do tej pory wydało 90 milionów dolarów na utrzymanie uchodźców i 20 milionów dolarów na koszty związane z zapewnieniem dostępu do edukacji podstawowej i średniej osobom ubiegającym się o azyl. Miasto Toronto wydało 74 miliony dolarów na opłacenie mieszkań i wsparcie dla osób ubiegających się o azyl, podczas gdy miasto Ottawa wydało na ten cel 12 milionów dolarów.

aauchodxzcyTorontońscy urzędnicy uprzednio powiedzieli, że osoby ubiegające się o azyl i uchodźcy stanowią obecnie 45 procent osób używających schronisk dla bezdomnych, co niewątpliwie stanowi obciążenie dla systemu opieki nad znajdującymi się w trudnej sytuacji mieszkańcami miasta.

“Nasz rząd szacuje dotychczasowe koszty dla Ontario na kwotę 200 milionów dolarów. Wsparcie federalne do tej pory było niewystarczające, aby zaspokoić bieżące i przyszłe potrzeby związane z tym kryzysem “- napisano w piśmie. “Rząd Ontario uważa, że ​​zarządzanie napływem nielegalnych imigrantów jest obowiązkiem rządu federalnego. Rząd federalny musi również finansować usługi niezbędne do ich pełnego wsparcia”.

W czerwcu rząd federalny ogłosił, że dostarczy 50 milionów dolarów dla prowincji Quebec, Ontario i Manitoba, aby pomóc pokryć koszty tymczasowego zakwaterowania dla osób ubiegających się o azyl.

Lwia część tych pieniędzy – 36 milionów dolarów – trafiła do Quebecu, podczas gdy Ontario otrzymało 11 milionów dolarów, a Manitoba 3 miliony dolarów.