Pożar stacji transformatorowej w North York

Lokalnie Top News lip 29, 2018 at 6:00 am
Strażacy po ugaszeniu pożaru polewali wodą transformator jeszcze przez cały dzień, by schłodzić znajdujący się w środku olej.

Strażacy po ugaszeniu pożaru polewali wodą transformator jeszcze przez cały dzień, by schłodzić znajdujący się w środku olej.

Około tysiąca rodzin zostało pozbawionych prądu po nocnym wybuchu pożaru na stacji transformatorowej w North York.

Pożar wybuchł w zakładzie Hydro One w pobliżu Finch Avenue i Signet Drive około godziny 12:15.

Torontońscy strażacy mówią, że nim załogi dotarły na miejsce obiekt był całkowicie pochłonięty przez ogień.

Strażacy zostali początkowo poinstruowani, by nie używali wody do gaszenia pożaru do chwili, aż zasilanie stacji zostanie całkowicie odcięte. Po około 50 minutach ekipy z Hydro One pojawiły się na miejscu i odcięły zasilanie, pozwalając strażakom na pompowanie wody na szalejący ogień.

aatransformatorStrażacy mówią, że dodatkowym utrudnieniem akcji gaśniczej był fakt, że hydranty z wodą znajdowały się w znacznej odległości od miejsca pożaru, co dodatkowo komplikowało całą akcję.

W czasie trwania pożaru policja zamknęła autostradę 400 na odcinku od autostrady 407 do 401, a także ulicę Finch Avenue od Weston Road do Highway 400 i ulicę Signet Drive od Finch Avenue do High Meadow Place. Autostrada 400 i Finch Avenue zostały dość szybko ponownie otwarte.

Na miejscu znalazły się też załogi robót publicznych ze specjalnym wózkiem próżniowym, które zajęły się oczyszczaniem terenu wokół, po tym, jak z transformatora zaczął uwalniać się olej.

Około 3:40 nad ranem większość pożaru została ugaszona, ​​ale strażacy pozostali na miejscu i rozpylali wodę na transformator, aby schłodzić olej znajdujący się w środku.

- Będziemy tu, dopóki sam transformator nie zostanie schłodzony do tego stopnia, że będzie bezpieczny. Może to potrwać co najmniej jeden dzień – powiedział komisarz rejonowy Toronto Fire, John Walsh.

Według energetyków z Toronto Hydro, w chwili awarii liczba klientów pozbawionych elektryczności sięgnęła nawet 35 tysięcy. Liczba ta zmalała do 7 000 w sobotę rano. Toronto Hydro była wtedy w stanie przywrócić moc do 4000 klientów o 2 po południu w sobotę pozostawało bez zasilania około 3000 rodzin. O 15:45 tylko tysiąc klientów nie mogło korzystać z prądu.

Rejony dotknięte przerwą w dostawie prądu.

Rejony dotknięte przerwą w dostawie prądu.

Toronto Hydro twierdzi, że pozostali odbiorcy mogą być pozbawieni prądu przez „dość długi czas”.

- Nasze ekipy wykonały naprawdę świetną robotę redystrybucji mocy i przekierowania jej tak, by przywrócić ją klientom. W pewnym sensie pracowali trochę na pograniczu magii, ale ci, którzy pozostali mogą być pozbawienie elektryczności dłuższy czas – powiedziała rzeczniczka prasowa Toronto Hydro, Tori Gass w sobotę rano – Musimy być ostrożni i uważać, aby nie przeciążyć systemu.

Przerwa w dostawach prądu ma wpływ na rodziny mieszkające w obszarze ograniczonym przez Steeles Avenue na północy, Highway 401 na południu, Kipling Avenue na zachodzie i Dufferin Street na wschodzie.

Toronto Hydro prosi klientów w tym obszarze o maksymalne “zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, aby zapobiec przeciążeniu systemu”.

Nie podano jeszcze dokładnego terminu, w którym przywrócone zostanie pełne zasilanie.