Zmienił płeć by dostać tańsze ubezpieczenie

Kanada Series Top News lip 29, 2018 at 12:30 pm

Mieszkaniec Alberty by uzyskać niższe ubezpieczenie na swojego Chevroleta Cruze zdecydował się na zmianę płci. Operacja była prostsza niż się wydaje.

23-latek David zdecydował się na nieoczekiwany krok i wykorzystał lukę w systemie ubezpieczeniowym.

Młody kierowca miał na koncie już kilka stłuczek i mandatów, więc cena polisy stała się co najmniej wygórowana. Za podstawowe ubezpieczenie kompaktowego Chevroleta Cruze przyszło mu zapłacić 4500 dolarów.

David wysłał więc zapytanie dotyczące wyceny ubezpieczenia identycznego auta, lecz zaznaczył, że będzie nim jeździć kobieta. Zniżka w takiej sytuacji wynosiła aż 1100 dolarów. Kanadyjskie prawo pozwala na zmianę płci na papierze, jeśli tylko dana osoba identyfikuje się z daną płcią (można też z tego całkowicie zrezygnować). David udał się więc do lekarza, stwierdził, że jest kobietą, a urząd przysłał mu nowy certyfikat urodzenia. Jego kopię zamieścił na portalu Reddit:

zz ubezpieczenie

Następnie nie pozostało więc innego jak zawitać u swojego ubezpieczyciela by uzyskać 1100 dolarów obniżki na ubezpieczeniu.

W teorii taka operacja mogłaby podpadać pod oszustwo, nikt jednak nie może podważyć opinii lekarza. Jeśli David czuje się kobietą, może płacić niższe ubezpieczenie. Zawsze to ponad 1 tys. dolarów w kieszeni.

Więcej – TUTAJ.