Brampton nie jest „nagrodą pocieszenia” dla Patricka Browna

Lokalnie Top News lip 31, 2018 at 10:00 am
Linda Jeffery i Patrick Brown

Linda Jeffery i Patrick Brown

Urzędująca burmistrz Brampton, Linda Jeffery, mówi, że jej miasto nie jest “nagrodą pocieszenia” dla byłego przywódcy Konserwatystów w Ontario, Patricka Browna.

Jeffrey dodała, że ​​Brown podejmuje próbę politycznego powrotu, ale uważa, że ​​powinien pozostać przy swoich korzeniach w Barrie.

- Z naszych rozmów wnioskuję, że niewiele wie o Brampton – stwierdziła – Nie jest świadomy większych problemów w mieście. Z całą pewnością odwiedził Brampton. Przyszedł na wiele imprez, zrobił wiele zdjęć, na pewno stał się bardzo aktywny.

Brown zgłosił swoją kandydaturę na burmistrza Brampton po tym, jak premier Ontario, Doug Ford zdecydował, że przedstawi projekt ustawy, która odwoła lokalne wyścigi wyborcze na stanowisko przewodniczącego regionów.

Na początku tego miesiąca Brown ogłosił, że będzie kandydował na stanowisko przewodniczącego Regionu Peel. W ostatniej chwili zmienił plan polityczny po ogłoszeniu zamiarów Forda.

Były federalny poseł z okręgu Barrie i były lider PC Party został wyrzucony z prowincjonalnej polityki na początku tego roku po tym, po tym, jak dwie kobiety oskarżyły go o niewłaściwe zachowanie seksualne. Brown odrzucił zarzuty i pozywa CTV News za zniesławienie i upublicznienie zarzutów.

Brown powiedział, że ubiegając się o stanowisko burmistrza w Brampton wraca do swoich korzeni, odkąd jego ojciec miał w mieście kancelarię prawną przez 40 lat.

Jeffrey, która pracowała w urzędzie miejskim Brampton przez ostatnie 25 lat powiedziała, że była “zaskoczona” ofertą Browna.

- Zawsze jestem ciekawa ludzi, którzy przychodzą z nowymi pomysłami. Nie słyszałem żadnych nowych pomysłów od Patricka Browna. Słyszę te same frazesy, które wypowiadał, gdy kandydował na stanowisko przewodniczącego regionu Peel – powiedziała – Tydzień przed jego zgłoszeniem chęci o ubieganie się o stanowisko burmistrza Brampton usiedliśmy razem, aby porozmawiać o jego kandydaturze na przewodniczącego regionu i prosił mnie o radę, szukał u mnie wsparcia. Dlatego byłam zaskoczona.

Jeffrey powiedziała, że to nie zmieni sposobu, w jaki prowadzi swoją kampanię wyborczą.

- Lubię chodzić od drzwi do drzwi, więc i tym razem będę pukała do drzwi ludzi, czy to do firm, czy do domów. Pójdę na grilla, wybieram się na różne imprezy i rozmawiam z ludźmi.

Główne kwestie, na których pani burmistrz chce się skoncentrować obejmują opiekę zdrowotną i przestępczość w mieście.

W nadchodzących wyborach na stanowisko burmistrza Brampton kandyduje siedem osób. Wybory mają się odbyć 22 października.