Próbował zaparkować, wpadł do jeziora

Lokalnie Top News sier 3, 2018 at 6:00 am

 

aajezioro

Policja i strażacy próbują zlokalizować i odzyskać samochód, który pogrążył się w wodach jeziora Ontario w czwartek wieczorem w pobliżu Lake Shore Boulevard East i Parliament Street.

Nie jest jasne, ile osób było w pojeździe, ale początkowe raporty mówiły o dwóch.

Po tym, jak torontońscy strażacy i policyjna jednostka wodna szukały pojazdu przez ponad godzinę, stracono nadzieję na uratowanie ludzi i operacja ratunkowa zmieniła się w akcję mającą na celu wyłowienie zwłok i odzyskanie pojazdu.

Funkcjonariusze zostali wezwani w pobliże Sugar Beach tuż po godzinie 22.00. Zgłoszenie dotyczyło samochodu zanurzającego się w wodzie jeziora.

Naoczny świadek, Melissa Maestre, powiedziała, że miała zamiar wsiąść na statek na rejs po Caribanie, kiedy zobaczyła, co się wydarzyło.

- Wyglądało na to, że ktoś próbował zaparkować i zmienił miejsce postoju i nie wiem, co się stało. Może (kierowca) myślał, że jest na właściwej drodze albo po prostu przyspieszył i wpadł do wody – powiedziała.

- Będący na miejscu ludzie wskoczyli do wody i próbowali otworzyć okna pojazdu – mówi rzecznik policji Katrina Arrogante.

Ich usiłowania zakończyły się niepowodzeniem. Przybyli na miejsce strażacy mówią, że wyłowili ich z wody.

Policja twierdzi, że podejmą ponowną próbę odzyskania samochodu w piątek rano.