Dwie tragiczne kolizje drogowe jednego dnia

Lokalnie Top News sier 5, 2018 at 6:00 am

aakraksa3

Jedna osoba nie żyje, a dwoje dzieci bez życiowych oznak zostało przewiezionych do szpitala po katastrofie w Brampton.

- Trzecie dziecko i dwoje dorosłych zostało przewiezionych do szpitala w stanie stabilnym – poinformowała szefowa personelu medycznego regionu Peel, Cory Tkatch.

Ekipy ratownicze zostały wezwane na miejsce wypadku na Highway 50 w pobliżu Countryside Drive tuż po godzinie 21:00.

Rzeczniczka policji regionu Peel, Iryna Yashnyk, powiedziała, że doszło do zderzenia kilku pojazdów.

Przyczyna katastrofy, w chwili, gdy piszemy tę informację, nie jest jeszcze znana.

aakraksa2

Sobota okazała się bardzo pechowym dniem dla kierowców. Tego samego dnia rano osiem osób odwieziono do szpitali po kolizji czterech pojazdów w Newmarket.

Do wypadku doszło w sobotę około godziny 7:15 rano na Davis Drive, pomiędzy ulicami Jane i Keele.

Inspektor Peter Casey z policji regionu York mówi, że mogło dojść do “zderzenia wtórnego”, które miało miejsce po początkowej kolizji, chociaż szczegóły te nie zostały jeszcze potwierdzone.

Casey powiedział, że dwie ofiary mają bardzo poważne obrażenia zagrażające życiu, jedną z nich jest dziecko. Dodał, że są też trzy osoby z poważnymi uszkodzeniami ciała i trzy inne z niewielkimi obrażeniami.

Według informacji podanych przez Nathalie Thivierge, szefowej komunikacji regionu York pogotowie ratunkowe odwiozło rannych do trzech szpitali: Sunnybrook Health Sciences Centre w Toronto, Newmarket Hospital i Richmond Hill Hospital.

Przyczyna kolizji pozostaje przedmiotem toczącego się dochodzenia.

- Ze względu na powagę urazów miejsce zostało zamknięte, dochodzenie właśnie się rozpoczyna – powiedział inspektor – Nie mogę naprawdę powiedzieć nic więcej o sprawie ani o tym, co się wydarzyło.

Funkcjonariusze z jednostki dochodzeniowej z policji regionu York byli na miejscu i mieli przeprowadzić pełną rekonstrukcję wypadku.

W związku z tym przez kilka godzin Davis Drive była zamknięta dla ruchu pomiędzy ulicami Jane i Keele.

Policja nie powiedziała, w jaki sposób zderzyły się pojazdy, jakie to były samochodu ani w jakim kierunku jechały. Funkcjonariusze nie chcieli też mówić o możliwych przyczynach katastrofy, chociaż Casey powiedział, że w okolicy było mglisto, mniej więcej dwie godziny przed wypadkiem.

aakraksa