Żadne narkotyki poza marihuaną nie będą legalne

Kanada Top News sier 5, 2018 at 4:00 pm
Jeden z częściej przedawkowywanych opioidów - fentanyl

Jeden z częściej przedawkowywanych opioidów - fentanyl

Rząd w Ottawie twierdzi, że nie jest zainteresowany depenalizacją jakichkolwiek narkotyków poza marihuaną, mimo nacisków ze strony dwóch największych miast Kanady.

Wobec epidemii opioidowej rozprzestrzeniającej się po całej Kanadzie, Montreal i Toronto wezwały rząd federalny, by potraktował zażywanie narkotyków jako kwestię zdrowia publicznego, a nie przestępczą.

W związku z tym departament zdrowia publicznego w Montrealu wyraził swoje poparcie dla raportu opublikowanego niedawno przez władze zdrowotne miasta Toronto, wzywającego rząd federalny do depenalizacji… wszystkich narkotyków.

W pierwszej kolejności domagają się tego urzędnicy zdrowia publicznego w Toronto, przekonując że nie powinno być ścigane prywatne zażywanie narkotyków.

Według czerwcowego raportu Health Canada, prawie 4000 Kanadyjczyków zmarło w roku ubiegłym w rezultacie jawnego przedawkowania. W samym Toronto opioidy przedawkowały śmiertelnie 303 osoby.

W Montrealu liczba zgonów związanych z prawdopodobnym przedawkowaniem opioidów wyniosła 140 w okresie nieco ponad roku, kończącym się 30 czerwca.

Jednak rzecznik ministerstwa zdrowia twierdzi, że rząd federalny nie zamierza ani dekryminalizować ani legalizować żadnych narkotyków poza marihuaną.

Więcej - TUTAJ i TUTAJ .

zz zdane