Spełnione marzenia starszej pani

Lokalnie Series Top News sier 7, 2018 at 12:30 pm
Maire Hollo była jedną z dziesięciu dzieci z tradycyjnej fińskiej rodziny. "Zawsze byłam inna. Jestem niezależna” - mówi.

Maire Hollo była jedną z dziesięciu dzieci z tradycyjnej fińskiej rodziny. “Zawsze byłam inna. Jestem niezależna” – mówi.

„I love it!” – to były pierwsze słowa 89-letniej Maire Hollo do kierowcy wyścigowego, który zabrał ją na przejażdżkę z prędkością 220 km/h w Motorsport Park, by spełnić jedno z życzeń, jakie staruszka umieściła na swojej „bucket list”.

„Bucket list” stała się popularna po filmie pod tym tytułem, w którym dwoje starszych panów pod koniec życia spełnia marzenia swojego życia. Do osób, które postanowiły pójść drogą bohaterów filmu dołączyła Maire Hollo.

Jednym z jej życzeń była właśnie jazda samochodem z dużą prędkością. Ale nie tylko – starsza pani postanowiła pokonać strach przed skokiem z samolotu. I to też jej się udało.

Samozwańcza „szalona babcia” systematycznie wypełnia listę śmiałych przedsięwzięć, które chce zrobić przed śmiercią.

Na torze wyścigowym zazwyczaj powściągliwa, Hollo nie cofnęła się przed zaangażowaniem kierowcy w rozmowę. Chciała wiedzieć, czy codziennie jeździ samochodem wyścigowym; a gdy potarła dłonią skórzane siedzenie samochodu spytała go też, jak sprząta samochód.

- Mydłem i wodą – odpowiedział kierowca.

- Nigdy nie jeździłam samochodem z drążkiem zmiany biegów, zawsze miałam automat – przyznała się pani Hollo – Ile masz biegów? – zapytała, na co kierowca odpowiedział: “siódemka”.

Pod koniec trzeciego okrążenia kierowca zapytał: “Jak ci się podoba?”

- To była świetna zabawa, kochałam każdą sekundę – odpowiedziała Hollo.

W sprzeciwie do tradycyjnego wychowania w Finlandii i apodyktycznego męża, którego poślubiła w wieku 24 lat, Hollo uzyskała prawo jazdy wbrew jego woli.

Mówi, że była pierwszą kobietą na ulicy, która nosiła spodnie.

Jej mąż był o 16 lat starszy od niej i zmarł ponad 30 lat temu, ale Hollo nigdy ponownie nie wyszła za mąż.

Pierwszą próbą z „bucket list” zrealizowaną przez panią Hollo był EdgeWalk na CN Tower, kiedy miała 84 lata.

Pani Hollo ma kolejne marzenie do zrealizowania – ​​chce spróbować poprowadzić psi zaprzęg w Quebecu.

aamarzenia