Toronto pod wodą

Lokalnie Top News sier 8, 2018 at 5:55 am

aapowodz2

Gwałtowna ulewa spowodowała wiele zniszczeń w centrum Toronto.

Woda wypłukiwała jezdnie, studzienki ściekowe nie nadążały ze zbieraniem wody, co spowodowało, że wiele ulic znalazło się pod wodą. Dodatkowym utrudnieniem była awaria sieci energetycznej pozostawiając tysiące ludzi bez elektryczności.

Wezwania o pomoc w związku z ulewą przeciążyły linie alarmowe. Policja apeluje, by numeru 911 używać tylko w nagłych wypadkach.

Wiele pojazdów na podtopionych ulicach znalazło się pod wodą. Część z nich udało się uratować dzięki pomocy straży pożarnej i policji wodnej.

zz tramwaj

Agencja meteorologiczna Environment Canada wydała we wtorek wieczorem specjalny komunikat zapowiadający najcięższe opady w zachodniej części Toronto, w pobliżu lotniska Pearsona.

Toronto Hydro twierdzi, że 16 000 klientów w północnym Yorku nie miało prądu w szczytowej fazie burzy, ale od tego czasu zasilanie zostało przywrócone.

Przedsiębiorstwo energetyczne stwierdziło również, że wysyła załogi do innych części miasta, aby zbadać inne awarie spowodowane ulewą.

Metrolinx poinformował, że deszcz spowodował zamknięcie serwisu UP Express z powodu powodzi w pobliżu stacji Weston. Zalanie w pobliżu Downsview również wstrzymało usługę Barrie GO Transit. Miasto zamknęło także Bay West Teamway na Union Station z powodu powodzi.