Strzelanina nie była przypadkowa

Lokalnie Top News sier 9, 2018 at 10:00 am

aahamilton2

W strzelaninie w Hamilton zginął 34-letni mężczyzna, trzy inne osoby są ranne.

W okolicach East Avenue North i King Street East rozległy się strzały w pobliżu baru około 1:30 w nocy.

Na miejsce przybyli funkcjonariusze miejscowej policji, którzy znaleźli cztery osoby ranne. Jedna z nich zmarła później w szpitalu.

Zmarły to mieszkaniec Brampton, Michael Campbell. Trzy pozostałe ofiary w wieku około 30 lat doznały urazów niezagrażających życiu.

Do tej pory nie przeprowadzono żadnych aresztowań ani nie ujawniono opisu potencjalnych podejrzanych. Policja podejrzewa, że sprawców było dwóch.

- Zbieramy zeznania świadków. Szukamy ich więcej, ale również przeglądamy filmy z kamer monitoringu w okolicy – mówi det.-sgt. Dave Oleniuk.

aahamilton

Śledczy próbują również ustalić, czy ofiary i osoby podejrzane znały się nawzajem.

- Wygląda na to, że nie był to przypadkowy atak – powiedział Oleniuk – Nie mogę jednak stwierdzić, czy ofiara była faktycznie zamierzonym celem, czy też po prostu przynależała do grupy.

Dodał, że w czasie strzelaniny było “pół tuzina” innych osób, ale badają jeszcze “kilka różnych narracji” na temat serii wydarzeń, które miały miejsce przed i po strzałach.

- Bar był już zamknięty przez ponad pół godziny i pusty zanim to się stało – powiedział Oleniuk – Każda wskazówka, którą mamy, jest taka, że atak ​​skierowany był na kogoś z tej grupy.

Dochodzenie jest w toku. Każdy, kto ma informacje na temat tego incydentu, proszony jest o kontakt z Hamilton Police Services lub Crime Stoppers.